گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
اکتبر 12, 2012 کد خبر : 13434 خبر ها

رئیس پلیس فتای گیلان خبر داد :

برخورد قانونی با ۴۹۱ وب‌سایت اینترنتی گیلان

برخورد قانونی با ۴۹۱ وب‌سایت اینترنتی گیلان

گیلانیان : ایرج محمدخانی ظهر امروز در جلسه فرماندهی انتظامی استان گزارشی از فعالیت شش ماه نخست امسال پلیس فتای گیلان ارائه کرد.

وی اظهار کرد: در نیمه نخست امسال کارشناسان و کارآگاهان پلیس فتا با رصد شبانه‌روزی فضای مجازی، ۴۹۱ وب سایت اینترنتی که در زمینه جرایم سایبری فعالیت داشتند را شناسایی کرده و برخورد قانونی با آنها را در دستور کار خود قرار دادند.

رئیس پلیس فتای گیلان با اشاره به افزایش جرایم سایبری افزود: با تحول به وجود آمده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات رویکرد مجرمان نیز در فضای مجازی تغییر کرده است و همین موضوع سبب شده تا جرایم سایبری  به صورت تصاعدی در جامعه افزایش یابد.

وی به شکوفایی و رشد پلیس فتای گیلان در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: با تجهیز امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به ویژه در حوزه فارنزیک «بررسی ادله دیجیتالی، جذب و به‌کارگیری کارشناسان و کارآگاهان خبره سایبری»، توفیقات بسیار چشمگیری در کشف جرایم سایبری در سطح  استان صورت گرفته است.

به گفته محمدخانی، بیش از ۸۳ درصد پرونده‌های قضایی تشکیل شده در نیمه نخست امسال توسط خادمان ملت در پلیس فتا کشف شده است.

وی مهم‌ترین عوامل موثر در وقوع جرایم نوظهور سایبری را، پایین بودن سطح آشنایی مردم با ویژگی‌های این فضا و توسعه فناوری‌های روزآمد ذکر کرد.

این مسئول بی‌توجهی نسبت به امنیت و پیچیدگی روزافزون فعالیت‌های مجرمانه در فضای سایبری، ویژگی‌های شبکه‌های اجتماعی، مخفی و پنهان بودن هویت مجرم و بی‌انگیزگی بزه‌دیدگان به طرح شکایت را از دیگر عوامل موثر در وقوع جرایم سایبری برشمرد.

منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد