گیلانیان
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ Saturday, 26 September , 2020
ژانویه 1, 2020 کد خبر : 76601 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان :

برخی مدیران در مبارزه با فساد و تخلفات اداری کوتاهی می‌کنند

برخی مدیران در مبارزه با فساد و تخلفات اداری کوتاهی می‌کنند

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان با گلایه‌مندی از بعضی مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان که در مبارزه با فساد و تخلفات اداری کوتاهی می‌کنند، گفت: سازمان بازرسی پشت تمام مدیران شجاعی که قانون را اجرای می‌کنند ایستاده و به‌شدت با رابطه بازی و رانت‌خواری برخورد می‌کند.

سیف‌الله مسرور عصر امروز در نشست شورای اداری شهرستان رودسر در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی سازمان بازرسی، نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی است.

وی با تأکید بر لزوم حرکت برمدار قانون و حفظ امانت‌داری از سوی مدیران دستگاه‌ها و جلب اعتماد عمومی افزود: از گوشه و کنار دیده و شنیده‌شده که بعضی از افراد در موقعیت‌های اداری خوب عمل‌نکرده و امانت‌داری نمی‌کنند و این امر به اعتبار انقلاب اسلامی لطمه و ضربه وارد می‌کند.

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان با اشاره به اینکه بدعمل کردن مدیران موجب بدبینی مردم نسبت به‌نظام خواهد شد، گفت: یکی از عواملی که موجب می‌شود پشتوانه و حمایت‌های مردمی از حاکمیت‌ها سلب شود فسادها به‌ویژه تخلفات و فسادهای اداری است.

وی نقض قوانین و مقررات اداری را فساد خواند و تصریح کرد: فساد اداری بحث خیلی پیچیده‌ای نبوده که ذاتی باشد بلکه یک امر عارضی است که این انحراف از ارزش‌ها تدریجی حاصل می‌شود و قابل جلوگیری، اصلاح و برخورد است.

مسرور قبح زدایی از فساد را در گسترش و تحکیم آن تأثیرگذار دانست و گفت: اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی در نظارت درون‌سازمانی خود اهمال و مسامحه کنند این سهل‌انگاری در برخورد با فساد به تعمیق و فساد شویی آن کمک کرده است.

مدیرکل سازمان بازرسی گیلان با بیان اینکه برخورد با فساد از گسترش و همه‌گیر شدن آن جلوگیری می‌کند، افزود: فساد در دستگاه‌های اجرایی بیشتر فردی است و باید مراقب فسادهای جزئی و خرد باشیم تا براثر چشم‌پوشی بی‌دلیل و سهل‌انگاری در برخورد، به فسادهای بزرگ و کلان تبدیل نشوند.

وی نخستین عارضه ارتکاب جرم را پیامد فردی و ترد شدن از اجتماع خواند و بیان کرد: خدشه‌دار شدن امنیت شغلی فرد و افزایش هزینه‌های اقتصادی از دیگر پیامدهای ارتکاب جرم است.

مسرور با گلایه‌مندی از بعضی مدیران دستگاه‌های اجرایی گیلان که در مبارزه با فساد و تخلفات اداری کوتاهی می‌کنند، افزود: سازمان بازرسی پشت تمام مدیران شجاعی که قانون را اجرای می‌کنند ایستاده و به‌شدت با رابطه بازی، رانت‌خواری و گردن‌کلفت‌هایی که مقابل قانون می‌ایستند برخورد می‌کند.

برای اجرای قانون باکسی تعارف نداریم
فرماندار رودسر نیز در این نشست با تأکید بر حفظ حق‌وحقوق و منافع مردم این شهرستان اظهار کرد: در خصوص اجرای بعضی پروژه‌های نیمه‌تمام این شهرستان کوتاهی‌هایی شده که انتظار داریم با ورود و نظارت بازرسی مشکلات مرتفع شود.

حسین اسماعیل‌پور با اشاره به برخی تخلفات در حوزه منابع طبیعی، محیط زیستی، راه و آب در این رودسر افزود: مدیریت شهرستان رودسر آمادگی هرگونه همکاری با سازمان بازرسی برای حل مشکلات شهرستان و تأمین منافع مردم را دارد و در اجرای قانون باکسی تعارف ندارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران