گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز یکشنبه,۱ام بهمن ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی دوشنبه,۲ام بهمن ۱۳۹۶

برخی ، از خیابان های آب طلا گرفته رشت طلا استخراج می کنند ؟!

  • تاریخ انتشار ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۹
  • کد مطلب 54570
  • نویسنده مدیر مسئول
  • موضوعات مرتبط

اختصاص گیلانیان : روز پنجشنبه ۱۴ خرداد ۹۵ روابط عمومی شهردار رشت برای شهردار مصاحبه ای در محل شهرداری رشت برگزار کرد که مطالب طرح شده در این نشست خبری در نوع خود بی نظیر است .

مسئول روابط عمومی شهرداری رشت بعنوان مدیر جلسه در جمع خبرنگاران مواردی را مطرح کرد که شاه بیت سخنانش این بود : به شب جمعه ای که همه به آن اعتقاد داریم، خیابان های شهر را می توان آب طلا گرفت! (خزر آنلاین در همان تاریخ)

امروز پس از گذشت حدود شش ماه از آن سخنان طنز آمیز بنظر می رسد نامبرده بهتر بود آن عبارت کذایی را اینگونه بیان می کرد : به شب جمعه ای که همه به آن اعتقاد داریم، از خیابان های رشت می توان طلا استخراج کرد ؟!

اگر موجبات تکدر خاطر وکلا و ممدوحان اداری و تبلیغی شهردار و سینه چاکان توسعه شهری فراهم نشود به جرات می توان گفت اگر اوضاع جاری و ساری شهر رشت برای شهروندان و اصناف (نقمت) است ولی برای صاحبان برخی از مشاغل و حرف (نعمت) است ، آنهم در حد تیم ملی ؟!

اولین گروه برخی از حفاران و اطو کشانند که صبح تا شب با حفاری و اطو کشی هایشان در خیابان های شهر گاهی شتابشان به حدی است که فرصت (ماله کشیدن) حفاری ها را ندارند و آنها را فی امان الله رها می کنند تا در این سرمای سخت زمستان بر سر زبان شهروندان باشند .

چه بسا سرمای زمستان و یخبندان هم در خدمت بزرگان است که باعث می شود پایان کار این حفاری ها به سال مالی جدید کشیده شود تا مشمول افزایش فهرست بها شود و شادی حضرات را مضاعف نماید .

دومین گروه آسفال پزان و آسفالگران هستند که برای ترمیم آسفالت خیابان آن را در دمای استاندارد و غیر استاندارد اطو می کشند و آسفالت (باسمه ای) شان هنوز سرد نشده بر اثر تردد خودرو ها از هم وامی رود و زحمت پاکبانان چند ماه حقوق نگرفته را مضاعف می کند و خود این نقاط ترمیمی به چاله چوله عجیب دیگری تبدیل می شود که باید استادکار قبلی دوباره دست به کار شود .

گروه سوم جلوبندی سازان : چاله چوله های آشکار و پنهان در زیر آب های سطحی بگونه است که کمتر خودرو ساقط در آن بسلامت خارج شود و راهی تعمیرگاه نشود و نقره داغ چه عرض شود ، (تراول) داغ نشود !

پنچر گیری ها و لاستیک و رینگ فروشان یکی دیگر از نان خورهای خیابان های موجود شهر هستند ، چون خودرو نگون بختی به داخل این چاله ها اولین صدمه اش پنچری و گاهی ترکیدگی طایر یا طایر هاست که گاهی چاره ای جز تعویض لاستیک و رینگ ندارد .

با توجه به شرح موجز تصور می شود نمی توان انکار کرد معابر باتلاقی و پر از دس انداز شهر باران نقره ای معروف سوهان روح شهروندان شده تا جاییکه شوری آش صدای آشپز را هم درآورد و با ترس و لرز باعث اعتراض محترمانه عضو شورا نسبت “به وضعیت نامطلوب آسفالت معابر مختلف شهر و کندی اجرای پروژه های عمرانی شد” (مهر – ۷ آذر ۹۵)

DSC_0011 DSC_0021


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار