جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ Friday, 22 June , 2018
آذر ۸, ۱۳۹۵ کد خبر : 54570 خبر ها

برخی ، از خیابان های آب طلا گرفته رشت طلا استخراج می کنند ؟!

برخی ، از خیابان های آب طلا گرفته رشت طلا استخراج می کنند ؟!

اختصاص گیلانیان : روز پنجشنبه ۱۴ خرداد ۹۵ روابط عمومی شهردار رشت برای شهردار مصاحبه ای در محل شهرداری رشت برگزار کرد که مطالب طرح شده در این نشست خبری در نوع خود بی نظیر است .

مسئول روابط عمومی شهرداری رشت بعنوان مدیر جلسه در جمع خبرنگاران مواردی را مطرح کرد که شاه بیت سخنانش این بود : به شب جمعه ای که همه به آن اعتقاد داریم، خیابان های شهر را می توان آب طلا گرفت! (خزر آنلاین در همان تاریخ)

امروز پس از گذشت حدود شش ماه از آن سخنان طنز آمیز بنظر می رسد نامبرده بهتر بود آن عبارت کذایی را اینگونه بیان می کرد : به شب جمعه ای که همه به آن اعتقاد داریم، از خیابان های رشت می توان طلا استخراج کرد ؟!

اگر موجبات تکدر خاطر وکلا و ممدوحان اداری و تبلیغی شهردار و سینه چاکان توسعه شهری فراهم نشود به جرات می توان گفت اگر اوضاع جاری و ساری شهر رشت برای شهروندان و اصناف (نقمت) است ولی برای صاحبان برخی از مشاغل و حرف (نعمت) است ، آنهم در حد تیم ملی ؟!

اولین گروه برخی از حفاران و اطو کشانند که صبح تا شب با حفاری و اطو کشی هایشان در خیابان های شهر گاهی شتابشان به حدی است که فرصت (ماله کشیدن) حفاری ها را ندارند و آنها را فی امان الله رها می کنند تا در این سرمای سخت زمستان بر سر زبان شهروندان باشند .

چه بسا سرمای زمستان و یخبندان هم در خدمت بزرگان است که باعث می شود پایان کار این حفاری ها به سال مالی جدید کشیده شود تا مشمول افزایش فهرست بها شود و شادی حضرات را مضاعف نماید .

دومین گروه آسفال پزان و آسفالگران هستند که برای ترمیم آسفالت خیابان آن را در دمای استاندارد و غیر استاندارد اطو می کشند و آسفالت (باسمه ای) شان هنوز سرد نشده بر اثر تردد خودرو ها از هم وامی رود و زحمت پاکبانان چند ماه حقوق نگرفته را مضاعف می کند و خود این نقاط ترمیمی به چاله چوله عجیب دیگری تبدیل می شود که باید استادکار قبلی دوباره دست به کار شود .

گروه سوم جلوبندی سازان : چاله چوله های آشکار و پنهان در زیر آب های سطحی بگونه است که کمتر خودرو ساقط در آن بسلامت خارج شود و راهی تعمیرگاه نشود و نقره داغ چه عرض شود ، (تراول) داغ نشود !

پنچر گیری ها و لاستیک و رینگ فروشان یکی دیگر از نان خورهای خیابان های موجود شهر هستند ، چون خودرو نگون بختی به داخل این چاله ها اولین صدمه اش پنچری و گاهی ترکیدگی طایر یا طایر هاست که گاهی چاره ای جز تعویض لاستیک و رینگ ندارد .

با توجه به شرح موجز تصور می شود نمی توان انکار کرد معابر باتلاقی و پر از دس انداز شهر باران نقره ای معروف سوهان روح شهروندان شده تا جاییکه شوری آش صدای آشپز را هم درآورد و با ترس و لرز باعث اعتراض محترمانه عضو شورا نسبت “به وضعیت نامطلوب آسفالت معابر مختلف شهر و کندی اجرای پروژه های عمرانی شد” (مهر – ۷ آذر ۹۵)

DSC_0011 DSC_0021

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش