گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
اکتبر 10, 2014 کد خبر : 30375 خبر ها

برداشت انار در سطح ۲۳ هکتار از باغات املش آغاز شد

برداشت انار در سطح ۲۳ هکتار از باغات املش آغاز شد

گیلانیان : مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش با بیان اینکه کار برداشت انار ترش در سطح ۲۳ هکتار از باغات پراکنده شهرستان آغاز شده است، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۸۴ تن انار برداشت شود.

مسعود امیربده ظهر امروز در حاشیه برداشت محصول انار در این شهرستان، اظهار کرد:کار برداشت انار ترش در سطح ۲۳ هکتار از باغات پراکنده شهرستان آغاز گردیده است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود  امسال بهره برداران ۱۸۴ تن محصول برداشت و مبلغ ۱۲۸۸ میلیون ریال درآمد کسب کنند،  افزود:مصرف انار که مورد تایید پیامبر و ائمه اطهار است و علاوه بر سلامتی قلب  از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش گفت: کاهش چربی‌های اطراف معده و شکم ، درمان سکسکه و کاهش قند خون از دیگر فواید مصرف انار ترش است، در حال حاضر قیمت هر کیلو انار ترش در بازار محلی املش ۷۰۰۰ هزار ریال است.

امیربنده با اشاره به اهمیت توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی، خاطرنشان کرد: سازمان جهادکشاورزی استان گیلان در راستای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و جذب جوانان به این بخش برنامه‌های مختلفی را انجام داده است که ارائه تسهیلات خرید ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی یکی از این موارد است.

وی با بیان اینکه شهرستان املش هزار و ۵۰۰ هکتار شالیزار و پنج هزار نفر شالیکار دارد، افزود: تاکنون ۲۴ نفر از متقاضیان خرید ماشین‌آلات کشاورزی با اعتباری به مبلغ ۷۷۵۰ میلیون ریال به بانک کشاورزی معرفی شدند.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش تصریح کرد: امسال مبلغ ۱۰۷۲۵ میلیون ریال برای خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی با هدف افزایش ضریب مکانیزاسیون به شهرستان املش اختصاص یافت که در مراحل مختلف متقاضیان به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی