گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ Sunday, 20 October , 2019
خرداد ۲۲, ۱۳۹۸ کد خبر : 73630 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان :

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان/۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان/۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود

گیلانیان : معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان از آغاز برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در این استان خبر داد و گفت: بر اساس پیش بینی ها امسال ۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود.

حجت علی اکبرنژاد با اشاره به اینکه برداشت عسل از ۹۲۰ هزار کندو در سراسر استان گیلان آغاز شده است، گفت: امسال پیش بینی می‌شود که زنبورداران گیلانی ۵ هزار و ۵۰۰ تن عسل از کندوها برداشت کنند.

وی ارزش این میزان عسل را ۲۷۵ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: مهمترین شهرهای تولیدکننده عسل در استان گیلان تالش، آستارا، رضوانشهر، ماسال، رودسر، املش و لنگرود است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان در ادامه با اشاره به فعالیت ۴ هزار و ۷۰۰ زنبوردار در این استان، گفت: برداشت عسل‌ها در دو مرحله اوایل خرداد ماه تا اواخر تیر ماه و از اوایل شهریور تا اوایل مهر در استان گیلان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه استان گیلان پنجمین تولید کننده عسل در کشور است، بیان کرد: پیش بینی می‌شود امسال با توجه به شرایط مناسب جوی در زمان گلدهی گیاهان، پرداخت به موقع ۴ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به زنبورداران و افزایش تعداد کندوها، تولید عسل در گیلان در مقایسه با سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یابد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz