گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
فوریه 3, 2013 کد خبر : 16898 خبر ها

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان :

برق منطقه ای گیلان ۵ پروژه ملی و زیر بنائی افتتاح می کند

برق منطقه ای گیلان ۵ پروژه ملی و زیر بنائی افتتاح می کند

اختصاصی گیلانیان : شرکت برق منطقه ای گیلان در دهه فجر امسال پنج پروژه ملی و زیر بنایی با ارزش تقریبی ۴۰۰ میلیارد ریال را به بهره برداری می رساند .

کریم آزادگان، مدیرعامل برق منطقه ای گیلان با اعلام این خبر در جمع اصحاب رسانه های استان افزود : این پروژه ها شامل خط دو مداره ۲۳۰ کیلو ولت لوشان – دیلمان، بازسازی خط ۶۳ کیلوولت تک مداره رشت دو – رشت شمالی، خط ۶۳ کیلو ولت دو مداره رشت شمالی – منطقه آزاد بندر انزلی، پست های ۲۰/۶۳ کیلو ولت معلم و ۲۰/۶۳ منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی است.

وی هدف از اجرای خط دو مداره ۲۳۰ کیلو ولت لوشان – دیلمان تغذیه کارخانه سیمان گیلان سبز و همچنین تغذیه پست ۲۳۰ کیلو ولت دیلمان در آینده از طریق نیروگاه لوشان برشمرد و گفت این پروژه با مشارکت کارخانه سیمان گیلان سبز به طول حدود ۶۵ کیلومتر از فروردین ۸۹ آغاز شده و برای اجرای آن بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است .

وی با اشاره به بازسازی خط ۲۰/۶۳ کیلو ولت تک مداره رشت دو- رشت شمالی گفت : این پروژه به طول  ۵۵/۱۲ کیلومتر با هدف افزایش قابل اطمینان شبکه فوق توزیع شهر رشت با اعتباری حدود ۷ میلیارد و ۷۳۲ میلیون ریال اجرا شده است.

آزادگان گفت : راه اندازی پروژه خط ۶۳ کیلو ولت رشت شمالی – منطقه آزاد انزلی با هزینه ای افزون بر۵۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و با هدف تامین برق واحدهای مستقر در منطقه آزاد تجاری – صنعتی بندر انزلی احداث شده است.

وی در ادامه در خصوص ویژگی های و هزینه پروژه پست ۲۰/۶۳ کیلو ولت معلم که با هدف تقویت و تامین انرژی مطمئن و پایدار نواحی مرکزی شهر رشت اجرا شده ، گفت : این پست دارای تکنولوژی پیشرفته DCSاست که در این سیستم کنترل پست به صورت دیجیتالی صورت می گیرد و اتفاقات مربوطه نیز از طریق رایانه مانیتور می شود و اجرای این پروژه ۹۵۰۰۰ میلیون ریال هزینه در پی داشته است.

وی افزود : این پست G. I. S ، کاهش حدود ۵۰ درصدی زمین مورد نیاز برای محل احداث پست بوده و همچنین نصب تجهیزات فشار قوی در فضای بسته و در داخل محفظه گاز SF6  برای اولین بار در گیلان به صورت کاملا indoor اجرا می شود که کلیه تجهیزات G.I.S و ترانس های قدرت و کمکی در فضای بسته و در مجاورت اتاق کنترل نصب و نگهداری می شود

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان همچنین بهره برداری از پروژه پست ۲۰/۶۳ کیلوولت منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی را با هدف تامین برق واحدهای صنعتی مستقر در این منطقه اعلام و اظهار کرد : این پروژه از نوع گازی است که از سال ۸۶ آغاز شده و با اعتباری حدود ۸۰ میلیارد ریال به پایان رسیده و در این سیستم کنترل تجهیزات پست به صورت دیجیتالی انجام می شود.

آزادگان گفن : با بهره برداری از نیروگاه سیکل ترکیبی پره سر  با ظرفیت ۱۰۰۰ مکاوات گیلان سه برابر نیاز مصرف خود انرژی تولید می کند و انرژی مازاد بر نیاز خود را از طریق خطوط انتقال شبکه سراسری به استانهای همجوار و در صورت نیاز به کشور همسایه، جمهوری آذربایجان صادر می نماید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی