گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
دسامبر 3, 2016 کد خبر : 54747 خبر ها

برنامه‌های هفته‌های پژوهش و فناوری با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود

برنامه‌های هفته‌های پژوهش و فناوری با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود

گیلانیان : رئیس ستاد جشنواره هفته‌ی پژوهش و فناوری گیلان گفت:ویژه برنامه‌های هفته‌های پژوهش و فناوری امسال با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود.

محمدحسین اصغریان،معاون استاندار گیلان و رئیس ستاد جشنواره هفته پژوهش و فناوری استان گیلان اظهار کرد: ستاد برگزاری هفته‌ پژوهش و فناوری همه ساله برنامه‌های متعددی را با همکاری سازمان‌ها، نهادها، دانشگاه‌ها و مؤسسات مرتبط برگزار می‌کند که ویژه برنامه‌های این هفته با شعار «پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری، زیربنای اقتصاد مقاومتی» برگزار می‌شود.

وی افزود: شناسایی توانمندی‌های پژوهش و فناوری مراکز تحقیقاتی و پژوهشگران برتر،امکان تجاری سازی یافته‌های پژوهش و فناوری، فراهم کردن فضای همکاری بین پژوهشگران، برقراری ارتباط مراکز صنعتی و تولیدی با مراکز تحقیقاتی و فرهنگ سازی برای نهادینه کردن پژوهش در جامعه از اهداف برگزاری هفته‌ی پژوهش و فناوری است.

اصغریان گفت: همچنین هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان، صبح یکشنبه در ۵۲ غرفه گشایش می‌یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با بیان اینکه اختتامیه این نمایشگاه و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده چهارشنبه برگزارمی‌شود،تصریح کرد:امسال به منظور فرهنگ سازی و تشویق دانش آموزان جوایز ویژه‌ای به دو پژوهشگر برتر این بخش نیز اهداء می‌شود.

اصغریان بیان کرد:هفته پژوهش و فناوری، هفته ای است که فرصت مناسبی برای توجه و تمرکز روی ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری در کشور فراهم می آورد تا کلیه ذی نفعان ضمن اطلاع از روندها و وضعیت موجود در کشور برای آینده، برنامه ریزی و اقدامات بهتر و مهم تری را در دستور کار خود قرار دهند.

گفتنی است،مراسم استانی هفته پژوهش و فناورزی از ۱۵ تا ۲۰ آذر ماه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی