گیلانیان
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ Monday, 21 January , 2019
شهریور ۲۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 69123 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

برنامه‌های هفته “امر به معروف و نهی از منکر” در گیلان اعلام شد

برنامه‌های هفته “امر به معروف و نهی از منکر” در گیلان اعلام شد

گیلانیان : دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان برنامه‌های هفته گرامیداشت امر به معروف و نهی منکر در استان گیلان را تشریح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا شفیعی‌زاده اظهار داشت:‌ به‌منظور تجدید میثاق با آرمان‌های اباعبدالله الحسین(‌ع)‌ تجمع یاوران امر به معروف و نهی از منکر،‌ روز جمعه ۲۳ شهریور مصادف با ۴ محرم به‌صورت سراسری در رشت و دیگر شهرستان‌های گیلان برگزار می‌شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان عنوان کرد:‌ این تجمع و راهپیمایی پس از ادای فریضه نماز جمعه ۲۳ شهریور و با حضور گسترده نمازگذاران متدین و ولایتمدار و قشرهای مختلف مردم در شهر رشت و سایر شهرهای استان گیلان به صورت سراسری برگزار می‌شود.

شفیعی‌زاده مسیر حرکت این راهپیمایی در شهر رشت را برشمرد و تصریح کرد:‌ همزمان با فرا رسیدن ایام محرم،‌ یاوران و دوستداران فریضه ارزشمند امر به معروف و نهی از منکر،‌ در شهر رشت روز جمعه پس از اقامه نماز جمعه از میدان مصلی تا میدان فرهنگ را طی می‌کنند.

وی برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی در صدا و سیمای مرکز گیلان را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت:‌ برای فرهنگ‌سازی مطلوب در سطح جامعه و نهادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در بین مردم باید از بیان شیوا و گیرای افراد توانمند و متخصص در این حوزه استفاده ‌شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان تبیین اهداف ابا عبدالله الحسین(‌ع)‌ و قیام عاشورا را برای آحاد مردم ضروری اعلام کرد و گفت‌:‌ به فرموده حضرت امام حسین(‌ع)‌ یکی از مهم‌ترین اهداف اساسی قیام ایشان،‌ نجات دین اسلام و احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

شفیعی‌زاده برپایی نمایشگاه‌ را از جمله برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان دانست و بیان داشت:‌ در این مورد نیز هماهنگی‌های لازم با مدیران و دست‌اندرکاران دستگاه‌های ذیربط استان برای برپایی نمایشگاه‌ فرهنگی با شعار امر به معروف و نهی از منکر انجام شده است.

وی تشکیل کارگروه ویژه هفته امر به معروف و نهی از منکر در رسانه ملی را از دیگر این برنامه‌ها خواند و تصریح کرد:‌ به همین منظور نشست‌های علمی با موضوع نقش امر به معروف و نهی از منکر در تحکیم خانواده و کاهش تنش‌های خانوادگی در صدا و سیما و رسانه‌ها برگزار می‌شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان به دیگر برنامه‌های این ستاد اشاره کرد و گفت: در کنار‌ برگزاری مسابقه علمی فرهنگی با رویکرد امر به معروف،‌ بازسازی مناسب و انجام تبلیغات محیطی با هماهنگی سازمان‌های فرهنگی تبلیغی و شهرداری‌ها نیز در این هفته انجام می‌شود.

شفیعی‌زاده از حضور مؤثر طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر در هیئت‌های سوگواری محرم خبر داد و عنوان کرد:‌ طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر گیلان علاوه بر حضور مؤثر در دسته‌جات عزاداری‌ها،‌ در ایام این هفته اقدام به برگزاری تجمعاتی نیز خواهند کرد.

وی برگزاری تجمعات طلایه‌داران امر به معروف را برای نهادینه شدن این فریضه مورد تأکید قرار داد و افزود:‌ برگزاری تجمعات تخصصی گروه‌های طلایه داران به صورت روزانه و با پوشش رسانه‌ای به جهت کمک به فراگیر شدن کمپین و ایجاد موج رسانه ای از برنامه‌های ویژه این هفته است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان بر لزوم استفاده از ظرفیت مساجد،‌ سازمان‌های بسیج و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد و ابراز داشت:‌ هماهنگی با شورای ائمه جمعه و امور مساجد برای مبلغین جهت ترویج امر به معروف نیز توسط این ستاد برنامه‌ریزی شده است.

شفیعی‌زاده در مورد سایر برنامه‌های هفته امر به معروف و نهی از منکر افزود: ارائه حرف‌های علمی با موضوع مهم‌ترین معروف‌ها و منکرها در نظام اسلامی آثار بی‌تفاوتی اجتماعی و نقش امر به معروف در ترویج نقد و نقدپذیری در صدا و سیما و سایر رسانه‌ها از جمله این برنامه‌ها است.

وی با بیان اینکه جهت برگزاری جلسات توجیهی برای مبلغان و مداحان با سازمان تبلیغات اسلامی گیلان هماهنگی انجام شده بیان داشت:‌ تجمع طلایه‌داران در گلزار شهدا سراسر استان گیلان و غبارروبی مزار شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی در هفته امر به معروف و نهی از منکر برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا :

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

مدیرامور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان :

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد