گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
آگوست 12, 2013 کد خبر : 21004 خبر ها

نوبخت خبر داد :

برنامه اقتصادی ۴ ساله دولت یازدهم بهبود وضعیت معیشت مردم است

برنامه اقتصادی ۴ ساله دولت یازدهم بهبود وضعیت معیشت مردم است

پرداخت یارانه ادامه می‌یابد/ ارائه اصلاحیه بودجه ۹۲ تا ۱۰۰ روز دیگر/ زمان ارائه بودجه ۹۳

معاون سرمایه انسانی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت یازدهم تا ۱۰۰ روز آینده اصلاحیه بودجه سال ۹۲ را به مجلس ارائه می کند گفت: دولت تدبیر و امید به احترام قانون لایحه بودجه سال ۹۳ را پیش از آذرماه سال جاری به مجلس تقدیم می کند.

گیلانیان به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدباقر نوبخت در نشست علنی امروز (دوشنبه ۲۱ مرداد) مجلس شورای اسلامی، در دفاع از کابینه پیشنهادی رئیس جمهور منتخب گفت: از نمایندگان و ریاست مجلس استدعا دارم با توجه به اینکه بعد ازسال ها مفارقت به خانه ملت بازگشتم با استعاره کوتاهی از حدیث معصوم، سخن را در مسیر مناسب برای پاسخگویی به مخالفان دولت باز کنم.

معاون سرمایه انسانی حسن روحانی در ادامه این مطلب افزود: از معصوم متاعی مفقود شده بود و همواره می فرمودند اگر باز یابیم چنان شکری باز یابم که شایسته آن باشی و زمانی که متاع یافت شد ایشان فرمودند: الحمدالله رب العالمین و همگان منتظر بیان ویژه بودند که حضرت فرمودند بهترین سخن همین الحمدالله رب العالمین است پس نیز با همین سخن آغاز می کنم.

برنامه اقتصادی ۴ ساله دولت یازدهم بهبود وضعیت معیشت مردم است

نوبخت در پاسخ به انتقاد مخالفان به برنامه اقتصادی دولت گفت: یکی از مخالفان به عدم توجه به حماسه اقتصادی در برنامه دولت اشاره داشتند اما واقعیت این است که اگر برنامه تقویمی مورد مطالعه دقیق باشد التفات می شود که برنامه ویژه برای ۴ سال بحث بهبود معیشت است.

وی ادامه داد: این هدف از دو طریق کاهش فاصله دهک ها و افزایش قدرت خرید استفاده می شود که از طریق ۲ راهبرد توزیع عادلانه ثروت و تولید ثروت ملی دنبال می شود.

نوبخت در خصوص تولید ثروت ملی تأکید کرد: مهمترین رکن تولید ثروت ملی ایجاد رشد اقتصادی است که از طریق بهبود فضای کسب و کار دنبال می شود.

وی افزود: اگر بتوانیم رشد ۸ درصدی اقتصادی را محقق کنیم، به طور قطع حماسه اقتصادی مورد نظر رهبری توفیق می یابیم.

نوبخت همچنین تصریح کرد: دولت در برنامه اقتصادی خود به بحث بهبود مستمر فضای کسب و کار تأکید و تصریح دارد.

دولت یازدهم به دنبال هدفمند کردن پرداخت یارانه است

معاون سرمایه انسانی رئیس جمهوردر خصوص نامعلوم بودن وضعیت پرداخت یارانه تأکید کرد: قانون هدفمندی تا زمانی که اصلاح نشود مورد اجرا قرار می گیرد بنابراین پرداخت یارانه ها تا پایان مرحله نخست ادامه می یابد البته سیاست بر این است که تا پایان مرحله دوم به سال ماده ۷ قانون هدفمندی یارانه به سمت هدفمند نشدن برود.

تیم اقتصادی دولت هماهنگ است

وی درباره هماهنگی تیم اقتصادی دولت نیز گفت: نه تنها در تیم اقتصادی دولت هماهنگی به حد کافی و ضروری وجود دارد حتی در وزارتخانه های غیر اقتصادی نیز تلاش شده تا هماهنگی به صورت اعتدال وجود داشته باشد.

برای ۱۰۰ روز اول دولت برنامه راهبردی داریم

نوبخت بحث برنامه صد روزه دولت تدبیر و امید تأکید کرد: مخالف محترم بیان فرمودند که شخص دکتر روحانی و دولت بیان کردند که مشکلات اقتصادی کشور در ۱۰۰ روز حل می شود .

وی افزود: به طور قطع در هیچ یک از بیانات دکتر روحانی این که در ۱۰۰ روز مشکلات اقتصادی حل شود مطرح نشده بلکه گفته شده برای ۱۰۰ روز اول در دولت برنامه برای حل مشکلات اقتصادی داریم.

لایحه بودجه سال ۹۲ تا ۱۰۰ روز آینده به مجلس می رسد

نوبخت در مورد برنامه ۱۰۰ روز اول گفت: حداقل سه برنامه ای که در ۱۰۰ روز اول تقدیم می شود، اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۲ است که همان طور که اطلاع دارید، گزارش سه دوازدهم و چهار دوازدهم حکایت از عدم دریافت و تحقق درآمدهای پیش بینی شده در برنامه است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم در ماه های پایانی سال دچار مشکل نشویم باید از امروز به فکر باشیم.

نوبخت همچنین تصریح کرد: از این رو تلاش می شود با فوریت اصلاحیه به مجلس تقدیم شود ضمن اینکه لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ نیز به مجلس تقدیم می شود.

معاون سرمایه انسانی روحانی تأکید کرد: دولت تدبیر و امید به احترام قانون لایحه بودجه ۱۳۹۳ را پیش از آذر سال ۱۳۹۲، به مجلس تقدیم می کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی