گیلانیان
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ Sunday, 17 February , 2019
بهمن ۲۶, ۱۳۹۳ کد خبر : 34251 خبر ها

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

برنامه ملی مدیریت جنگل به هیئت دولت تقدیم می‌شود

برنامه ملی مدیریت جنگل به هیئت دولت تقدیم می‌شود

گیلانیان : معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در راستای مدیریت بهینه و جامع جنگل با هدف اولیه و اصلی اعتلای این منابع، برنامه ملی جنگل تدوین شده است که برای تقدیم به هیئت دولت آماده می‌شود.

به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، خداکرم جلالی در سفر یک روزه خود به گیلان در حاشیه بازدید از طرح‌های جنگلداری حوزه ناو اسالم در محدوده شهرستان تالش، با بیان اینکه توسعه جنگل و منابع طبیعی با مشارکت مردمی محقق می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر بهره‌برداری غیر چوبی از جنگل‌های کشور مورد بررسی و شیوه‌یابی قرار گرفته است تا بدون استفاده از منابع قطع درخت در جنگل با ایجاد اشتغال در این بخش علاوه بر حفاظت از منابع موجود توان اقتصادی مردم را افزایش دهیم.

وی افزود: کشور ایران از لحاظ تنوع اقلیمی و گونه‌های گیاهی جزو پنج کشور اول جهان است و جنگل‌های هیرکانی که بخش اعظم آن در استان گیلان وجود دارد نیز از نوادر بوده که نظیر آن در هیج نقطه از جهان یافت نمی‌شود و میراث پر ارزشی است که حفظ و صیانت از آن مسئولیت تمامی مردم و دولت است.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: در راستای مدیریت بهینه و جامع جنگل با هدف اولیه و اصلی اعتلای این منابع، برنامه ملی جنگل تدوین شده است که برای تقدیم به هیئت دولت آماده می‌شود.

جلالی تصریح کرد: این برنامه با هدف ایجاد راهکارهای مدیریت و سیاست‌های اجرایی با شیوه‌های قاطع و صریح تهیه می‌شود تا تفسیرهای متفاوتی که از قوانین موجود بیان می‌شود کم شود و کارشناسان با پرهیز از چندگانگی در روش، به هدف اصلی که مدیریت جامع بر منابع جنگلی است دست یابند.

در ادامه داود زارع مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با ارایه گزارش از عملکردهای صورت گرفته در راستای حفاظت و صیانت از انفال الهی اظهار داشت: در سال‌های اخیر حجم برداشت محصولات چوبی جنگلی در استان گیلان را به شدت کاهش داده و با تشویق مردم به زراعت چوب توانسته‌ایم بخش اعظمی از نیاز چوبی استان را از طریق کشت صنوبر مرتفع کنیم تا جایی که استان در این زمینه رتبه نخست کشوری را به دست آورده است و یکی از قطب‌های تولید  نهال و چوب  محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

سرپرست معاونت اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی :

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

مدیر عامل شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان خبر داد :

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان