گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
آگوست 26, 2014 کد خبر : 29232 خبر ها

معاون برنامه ریزی استاندار گیلان :

برند کیوی ایرانی در گرو جلوگیری از صادرات زودهنگام و نارس آن است

برند کیوی ایرانی در گرو جلوگیری از صادرات زودهنگام و نارس آن است

گیلانیان : معاون برنامه ریزی استاندار گیلان بندر آستارا را به عنوان مهمترین مرز زمینی در زمینه صادرات کیوی دانست و گفت: برند کیوی ایرانی در بازارهای جهانی در گرو جلوگیری از صادرات زودهنگام و نارس این محصول است.

محمدحسین اصغریان عصر دوشنبه در حاشیه جلسه صادرکنندگان کیوی در شهرستان آستارا به خبرنگار ایرنا گفت: در سال گذشته در مجموع ۸۰ هزار تن محصول کیوی از مبادی خروجی گمرکات ایران به خارج از کشور صادر شد.

وی میزان ارز آوری این محصول را در سال گذشته ۲۱۰ میلیون دلار عنوان کرد و افزود: سال گذشته بیش از ۴۰ درصد از صادرات کیوی کشور از مرز گمرک آستارا انجام شد.

وی میزان پیش بینی تولید کیوی را در سال جاری برای استان گیلان بیش از ۱۰۶ هزار تن ذکر کرد و گفت: این مقدار محصول در چهار هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی زیر کشت استان تولید می شود.

به گفته اصغریان پیش بینی می شود استان گیلان امسال رتبه نخست تولید کیوی را در سطح کشور به خود اختصاص دهد.

معاون برنامه ریزی استانداری گیلان در بخش دیگری از سخنان خود آغاز صادرات کیوی از یک ماه آتی در سطح کشور را به نفع کشاورزان و صادرکنندگان عنوان کرد و ادامه داد: برای اینکه بتوانیم برند کیوی ایرانی را در بازارهای جهانی حفظ کنیم باید از صادرات زودهنگام و نارس کیوی جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه هزاران نفر از کشت کیوی در سطح کشور امرار معاش می کنند ، اظهار کرد: سعی داریم با تسهیل بخشی به امور صادرات کشاورزان و صادرکنندگان را در این بخش حمایت کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی