گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
مارس 16, 2016 کد خبر : 46965 خبر ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد

برپایی ۱۴۰۰ غرفه نمایشگاهی و فروش فوق‌العاده نوروزی در گیلان

برپایی ۱۴۰۰ غرفه نمایشگاهی و فروش فوق‌العاده نوروزی در گیلان

گیلانیان : علی منتظری ظهر امروز در جلسه سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به برپایی نمایشگاه بهاره در این استان اظهار کرد: ۶ نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در آستارا، انزلی، تالش، رودسر و دو نمایشگاه در رشت برپا شده است.

وی ۲۲۲ غرفه را مربوط به پوشاک، ۶۷ غرفه کیف و کفش، ۱۴۳ غرفه آجیل و خشکبار، ۶۸ غرفه شیرینی، ۲۳۳ غرفه لوازم خانگی و… عنوان کرد و گفت: در نمایشگاه بهاره کالا با تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصد نسبت به سطح بازار عرضه می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه در مجموع ۷۳۳ غرفه نمایشگاهی عرضه مستقیم کالا در این استان راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: ۷۴۴ مورد فروش فوق‌العاده در گیلان ایجاد شده است.

وی از اجرای طرح کشیک نانوایان، شرکت‌های پخش، واحدهای خدمات خودرویی و… در روزهای تعطیلات نوروزی در گیلان خبر داد و یادآور شد: با انجام گشت‌های مشترک در استان بر نحوه توزیع کالا و خدمات رسانی مراکز مختلف صنفی و خدماتی نظارت می‌شود.

منتظری ساماندهی واحدهای صنفی بدون پروانه کسب و تجهیز فروشگاه‌ها به صندوق مکانیزه فروش برای واحدهای صنفی را از مهم‌ترین برنامه‌ها در حوزه بازرگانی داخلی ذکر کرد.

وی اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز را از ۱۵ اسفند ماه جاری تا ۱۵ فروردین ۹۵ در حال اجرا دانست و خاطرنشان کرد: از شهروندان گیلانی می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی نظیر عدم درج قیمت و نرخ نامه، عدم صدور فاکتور، کم‌فروشی و … شکایت خود را با سامانه شبانه‌روزی ۱۲۴ ستاد خبری بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت و یا شماره تلفن ۳۳۱۲۵۴۴۴ اتاق اصناف مرکز گیلان درمیان بگذارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تقویت و حمایت از سرمایه‌گذاران در راه‌اندازی فروشگاه‌های بزرگ و چند منظوره در استان، تلاش برای برندسازی فرش دستباف گیلان را از دیگر برنامه‌های مهم حوزه تجارت است.

وی یادآور شد: تلاش برای افزایش صادرات کالای تولیدی استان به کشورهای CIS به ویژه کشور روسیه و احداث شهرک پخش در شهرک صنعتی سفیدرود رشت، از جمله برنامه‌های دیگر در حوزه تجارت است.

منتظری احداث سردخانه‌های صنعتی، توسعه ناوگان حمل و نقلی، اسکله، ایجاد فروشگاه‌های بزرگ، توسعه شرکت‌های پخش و… را جزو برنامه‌های تجاری گیلان در لایحه برنامه ششم توسعه برشمرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی