گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
می 14, 2011 کد خبر : 713 دسته‌بندی نشده

برکناری رسمی ۳ وزیر

برکناری رسمی ۳ وزیر

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اعلام کرد که رییس جمهور در اجرای ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم مصوب مجلس شورای اسلامی و مصوبه هیات وزیران در نامه های جداگانه‌ای پایان مسوولیت صادق محصولی، علی اکبر محرابیان و  مسعود میرکاظمی را اعلام کرده و از خدمات و تلاش های آنان قدردانی کرد.

 

براساس این گزارش در متن نامه رسمی برکناری این سه وزیر آمده است، این که اجرای ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم مصوب مجلس شورای اسلامی و مصوبه شماره ۴۶۵۱۴٫۳۳۵۸۴ مورخه ۱۳۹۰٫۲٫۱۸ هیات وزیران جمهوری اسلامی اشاره شده است.

محمود احمدی نژاد در ادامه ضمن قدردانی از سه وزیر خود نوشته است مطمئن هستم که همچنان در کنار دولت و در سنگر دیگری در خدمت ملت بزرگ و آرمانهای الهی انقلاب اسلامی یار برادران و خواهران انقلابی خود در دولت خواهید بود. 

رییس جمهور در ادامه این نامه ها خاطرنشان کرده است امیدوارم در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) در تمام مراحل زندگی و همچنان در انجام وظایف اجتماعی موفق باشید. 

این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که روز گذشته احمد توکلی در گفت و گویی اعلام کرده بود مطابق توافق علی لاریجانی و محمود احمدی نژاد، رییس جمهور نظر مجلس درباره ادغام وزارت خانه‌ها را پذیرفته است.

توکلی در این باره به جلسه پنج شنبه شب لاریجانی و احمدی نژاد اشاره کرد و گفت: «دولت تصمیم گرفته که در ابتدا لایحه‌ای را برای ادغام وزارتخانه‌ها به مجلس ارائه دهد و پس از بررسی و تصویب مجلس برای ادغام، سپس وزیر مربوطه را برای وزارتخانه جدید به منظور اخذ رأی اعتماد از وکلای ملت به قوه مقننه معرفی کرده و پس از تعیین وزیر مربوط از سوی مجلس ادغام وزارتخانه‌ها انجام شود.»

امروز نیز عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان ضمن تائید اظهارات توکلی با اشاره به اختلاف برداشت دولت از ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم و تفسیر شورای نگهبان از اصل ۱۳۳ قانون اساسی به درخواست رئیس مجلس گفت: «با تفسیر شورای نگهبان از قانون اساسی اختلاف سلیقه دولت و مجلس حل شده است.»

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی