گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
آوریل 2, 2016 کد خبر : 47429 خبر ها

برگزاری اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان گیلان

برگزاری اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان گیلان

گیلانیان : ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گیلان صبح امروز به ریاست استاندار گیلان برگزار شد.

در این نشست که معاون توسعه امور تولید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، جمعی از مدیران و نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی حضور داشتند وضعیت مشکلات بخش‌های اقتصادی گیلان و آخرین روند پیشرفت پروژه‌های اقتصادی سفر کاروان تدبیر و امید و سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی بررسی شد.

دکتر محمدعلی نجفی در این جلسه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اشاره کرد و افزود : باتوجه به تأکیدات رئیس جمهور و ابلاغ وزیر کشور مبنی بر تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان این جلسات را با محوریت مسائل توسعه ی عدالت ،مردمی بودن و  طرح های دانش بنیان به صورت مستمر و با جدیت کامل برگزار خواهیم کرد.

وی به پیگیری‌های صورت گرفته درخصوص مصوبات سفر کاروان دولت تدبیر و امید به گیلان اشاره و خاطر نشان کرد :انتظار ما این است تا اختیارات مدیران بانک‌ها در استان افزایش پیدا کند.

وی افزود : در صورتی که مشکلات بانکی حل شود طرح‌های نیمه تمام استان نیز به پایان خواهد رسید.

نماینده عالی دولت در گیلان تشکیل ستاد رفع موانع تولید در کشور را یکی از ابتکارات استان گیلان دانست و تصریح کرد : امیدواریم در سال جدید با افزایش اختیارات استانداران به صورت عملیاتی تر گام بردارد.

وی به تأکیدات انجام گرفته در سفر وزیر راه و شهرسازی به گیلان درخصوص تکمیل راه آهن و آزاد راه قزوین- رشت اشاره کرد و گفت : علیرغم اقدامات ویژه‌ای که تاکنون صورت گرفته اما مشکلاتی در این مسیر وجود دارد که امیدواریم باتوجه به فضای جدید ایجاد شده در کشور نسبت به تسریع پروژه‌ها اقدام شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه می‌توانیم در بخش گردشگری استان به توفیقات خوبی دست پیدا کنیم افزود : با پیگیری‌های مستمر تلاش‌های ویژه‌ای در بخش گردشگری و احداث و تکمیل هتل‌های ۴ ستاره و ۵ ستاره در حال انجام است.

دکتر نجفی گفت : آماده‌ی اجرای طرح‌های جدید دانش بنیان که در آینده‌ی استان نقش داشته باشند هستیم.

وی خواستار کمک ویژه دولت به بخش کشاورزی استان بویژه طرح تجهیز و نوسازی شالیزارها شد و افزود : طرح پرورش ماهی در قفس نیز از دیگر مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان بود که علیرغم اینکه ۴ ماه است عملیات اجرایی آن آغاز شده است رقمی پرداخت نشده که نیازمند اهتمام ویژه است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی