گیلانیان
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ Monday, 22 July , 2019
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۸ کد خبر : 73139 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

برگزاری اولین دوره تخصصی دبیران و مسئولین خانه های هلال استان گیلان در آستانه اشرفیه

برگزاری اولین دوره تخصصی دبیران و مسئولین خانه های هلال استان گیلان در آستانه اشرفیه

گیلانیان : اولین دوره تخصصی دبیران و مسئولین خانه های هلال با عنوان « آمادگی در برابر مخاطرات » درسالن اجتماعات فرمانداری آستانه اشرفیه برگزارشد.

در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی تخصصی ؛ معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به هفته هلال احمر( ۱۹-۱۲اردیبهشت ) برنامه های متنوعی برای این هفته در سطح استان تدوین شده بود که یکی از این موضوعات ، آموزش تخصصی مدیریت بحران مسئولین و دبیران خانه های هلال بود.

بهزاد پرستش افزود : بدین منظور خا نه های هلال را در شعب های مختلف به ۶ منطقه تقسیم کردیم و اولین دوره آن را با حضور دبیران و مسئولین خانه های هلال شهرهای آستانه اشرفیه ، سیاهکل و لاهیجان ، در سالن اجتماعات فرمانداری آستانه اشرفیه با عنوان دوره « آمادگی در برابر مخاطرات » تشکیل دادیم .

وی تصریح کرد : در این دوره ها ؛ چرایی شکل گیری خانه های هلال ، چرایی آمادگی جامعه در برابر مخاطرات از موضوعات کلیدی ، کاربردی و کارگاهی است که به مسئولین و دبیران خانه های هلال این سه شهرستان آموزش داده می شود.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان با بیان اینکه با آموزش مسئولین خانه های هلال که اکثریت آنها دهیاران هستند در صدد بالا بردن توانمندی جامعه روستایی و افزایش تاب آوری جامعه هستیم اظهار داشت: در این دوره ۲۳ دهیار و ۲۳دبیر خانه هلال از سه شهرستان حضور دارند و در واقع ۴۶ نفر مسئولین خانه های هلال در این دوره آموزش های لازم را فرا م یگیرند.

پرستش با بیان اینکه در گیلان ۱۶۶ خانه هلال داریم و مجموعاًحدود ۳۳۰ نفر تا ماه آینده این دوره ها را طی خواهند کردافزود :محور آموزش ها برپایه پیشگیری و آمادگی در موضوعات مختلف از جمله تصادفات ، سیلاب و زلزله برنامه ریزی شده است

وی خاطر نشان کرد : چون اکثر دوستان خانه هلال دوره های آموزش اولیه را از جمله احیای قلبی و.. دیده اند در این دوره ها تلاش می شود حالت مدیریت بحرانی را آموزش دهیم و با توجه به حوادث اخیر کشور سعی می کنیم به صورت تخصصی تر مدیران خانه های هلال این اموزش ها را فرا گیرند.

وی در پایان ضمن توصیه به مردم برای ثبت نام و فرا گیری آموزش ها در جمعیت هلال احمر و خانه های هلال تصریح کرد : هرچه فراگیری و آموزش در جامعه بیشتر شود توانمندی مردم و تاب آوری جامعه بیشتر خواهد شد و آسیب پذیری کمتری خواهیم داشت .

گفتنی است در مراسم اولین دوره دبیران و مسئولین خانه های هلال سه شهرستان ، نماینده مردم ، فرماندار ، امام جمعه ، نماینده ولی فقیه در هلال احمر استان مطالبی را درباره موضوعات مختلف جامعه و ضرورت آموزش و فراگیری بیان کردند آن گاه کارگاه به صورت تخصصی به کار خود ادامه داد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت باران به ۲۳ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان :

خسارت باران به ۲۳ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان

شرکت آب و فاضلاب روستایی به انتظارات مردم گیلان پاسخ نداد

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و کیاشهر :

شرکت آب و فاضلاب روستایی به انتظارات مردم گیلان پاسخ نداد

شیوع بیماری ورس در ۱۰ درصد از شالیزارهای استان گیلان

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان :

شیوع بیماری ورس در ۱۰ درصد از شالیزارهای استان گیلان

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz