گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 21, 2016 کد خبر : 45240 خبر ها

برگزاری جشنواره فرهنگی ‌ـ‌ هنری فجر در گیلان

برگزاری جشنواره فرهنگی ‌ـ‌ هنری فجر در گیلان

گیلانیان : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری جشنواره فرهنگی‌ ـ هنری فجر در این استان خبر داد.

فیروز فاضلی پیش از ظهر امروز در نشست خبری و مراسم رونمایی از پوستر جشنواره فرهنگی‌ ـ هنری فجر در سالن دکتر رحمدل مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) این شهر برنامه‌های جشنواره مذکور را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه جشنواره مذکور همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره ۱۲ بهمن ماه جاری آغاز می‌شود و تا ۲۱ بهمن ادامه می‌یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اکران فیلم‌های سینمایی فجر، رونمایی از کتاب، برپایی نمایشگاه‌ها در ۴۰ غرفه، اجرای نمایش آموزشگاه‌ها دستاوردهای اهالی فرهنگ و هنر، موسیقی و… را از برنامه‌های جشنواره فرهنگی ‌ـ هنری عنوان کرد.

وی با تصریح بر اینکه نباید از هنرمند به عنوان زینت مجالس استفاده کرد، یادآور شد: اهالی فرهنگ و هنر می‌توانند خود فضا را مدیریت کنند مشروط بر اینکه حاشیه‌های سیاسی وارد فرهنگ و هنر نشود.

فاضلی برگزاری جشنواره فرهنگی ‌ـ هنری فجر را با حضور آموزشگاه‌های نمایش، تجسمی، موسیقی، کانون‌های تبلیغاتی، مؤسسات انتشاراتی، چاپخانه‌داران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، شرکت‌های فیلم‌سازی، آموزشگاه‌های سینمایی و انجمن‌های قرآن، شعر و… عنوان کرد.

این مسئول زمان افتتاحیه جشنواره را ۱۲ بهمن و اختتامیه آن نیز ۲۱ بهمن ماه جاری ذکر کرد و گفت: اکران فیلم‌ها و تولیدات آموزشگاه‌های سینمایی و شرکت‌های فیلم‌سازی، همایش «در بهار آزادی جای شهدا خالی» با موضوع شهدای شهرستان رشت از برنامه‌های دیگر جشنواره است.

وی ویژه برنامه عصری با شعر انقلاب، شبی با قرآن را از دیگر برنامه‌های جانبی جشنواره فرهنگی ‌ـ‌ هنری بیان کرد و متذکر شد: نمایشگاهی با ۲۷ غرفه در فضای مقابل مجتمع و ۱۲ غرفه در فضای داخلی مجتمع خاتم‌الانبیا (ص) رشت برپا می‌شود.

فاضلی برگزاری نمایشگاه مذکور را با حضور کانون‌های تبلیغاتی، ناشران، چاپخانه‌داران، هنرستان زینبیه، آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران، دبیرخانه امور مساجد، اوقاف و امور خیریه و… ذکر کرد./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد