گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
سپتامبر 20, 2014 کد خبر : 29899 خبر ها

همزمان با هفته دفاع مقدس صورت می‌گیرد

برگزاری نمایش رزمی ـ فرهنگی «مردان آسمانی» در انزلی

برگزاری نمایش رزمی ـ فرهنگی «مردان آسمانی» در انزلی

گیلانیان : مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از برگزاری نمایش رزمی ـ فرهنگی «مردان آسمانی» همزمان با هفته دفاع مقدس در بندر انزلی خبر داد.

رسول جلائی ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد هفته دفاع مقدس گیلان با آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: جنگ در آیین رحمانی اسلام عزیز دارای مطلوبیت ذاتی نیست به غیر از اینکه ضرورتی پیدا شود.

وی ادامه داد: دفاع مقدس در مقابل رژیم بعثی عراق واکنش به‌هنگام و پاسخ به ضرورتی بود که با ایستادگی ملت ایران حاصل شد.

جلائی عزت امروز ملت ایران را ثمره ایستادگی دیروز دانست و بیان کرد: تعالی فردا مشروط به استمرار عزتی است که امروز داریم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان «ایستادگی دیروز، عزت امروز و تعالی فردا» را شعار هفته دفاع مقدس در سال جاری خواند و تصریح کرد: غفلت و تحریف در حوزه دستاوردهای دفاع مقدس آسیبی است که همه باید نگران آن باشیم.

* اجرای ۱۷۰۵ فعالیت در هفته دفاع مقدس گیلان

وی سالروز دفاع مقدس را زنگ بیدارباش برای هوشیاری جامعه عنوان کرد و گفت: امسال تعداد یک‌هزار و ۷۰۵ فعالیت اصلی و ریزفعالیت همزمان با هفته دفاع مقدس در گیلان اجرا می‌شود.

جلائی با اشاره به تشکیل شش کمیته تخصصی در ستاد هفته دفاع مقدس گیلان، یادآور شد: کمیته‌های بسیج، نیروهای مسلح، آموزشی، فرهنگی ـ هنری، فرهنگی ـ اجتماعی و رسانه برنامه‌های مختلفی برای اجرا در هفته دفاع مقدس تعیین و تدوین کردند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان اجرای برنامه‌ها را در قالب ۱۴ موضوع اعلام کرد و افزود: برگزاری رژه نیروهای مسلح، یادواره شهدا، نمایش رزمی ـ فرهنگی، مسابقه‌های فرهنگی و … از جمله برنامه‌های اجرایی در هفته دفاع مقدس گیلان است.

وی از برگزاری برنامه آیه‌های ایثار همزمان با هفته دفاع مقدس در گیلان خبر داد و اظهار کرد: همایش فرماندهان گردان در جنگ تحمیلی در هفته مذکور برگزار می‌شود.

جلائی با بیان اینکه ۱۱ عنوان کتاب همزمان با هفته دفاع مقدس در گیلان رونمایی می‌شود، تصریح کرد: نمایشگاه ادوات نظامی در ۳۱ شهریور ماه جاری در رشت دایر می‌شود.

این مسئول به برگزاری نمایش رزمی ـ فرهنگی «مردان آسمانی» در بندر انزلی اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری عملیات قدس دو از دیگر برنامه‌ها همزمان با هفته دفاع مقدس در استان است.

* برگزاری یادواره ۸۴ شهید جهادگر گیلان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان نیز در دیدار مذکور از برگزاری یادواره ۸۴ شهید جهادگر در دوران دفاع مقدس در پنجم مهر ماه امسال در استان خبر داد و گفت: غبارروبی مزار شهدا، همایش فرزندان شهید، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، گردهمایی خانواده شهدا و نواخته شدن زنگ ایثار در مدارس از جمله برنامه‌های کمیته فرهنگی ـ اجتماعی در هفته دفاع مقدس است.

احمد اسماعیلی به نواخته شدن زنگ مقاومت در ۴۸۵ مهد کودک توسط بهزیستی اشاره کرد و افزود: برگزاری محفل انس با قرآن در بقاع متبرکه، خاطره‌گویی رزمندگان و همایش ایستادگی و تجلیل از فرزندان شهید توسط شهرداری رشت از دیگر برنامه‌های کمیته مذکور همزمان با هفته دفاع مقدس در گیلان است.

* دفاع مقدس الگوی پیروزی مقاومت در غزه

معاون هماهنگ‌کننده فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در دیدار اعضای ستاد هفته دفاع مقدس با آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد: دفاع مقدس الگوی اصلی پیروزی مقاومت در غزه بود.

سیدعلی حسینی با بیان اینکه بیداری اسلامی با تفکر و اندیشه امام (ره) صادر شده است، تصریح کرد: انسان‌های خوابیده دیروز بیدار شدند و با مقاومت به پیروزی رسیدند.

وی به رژه نیروهای مسلح همزمان با هفته دفاع مقدس در میدان شهدای ذهاب رشت اشاره کرد و یادآور شد: فیلم «اولین مردان گیل» همزمان با هفته دفاع مقدس در گیلان رونمایی می‌شود.

حسینی از برپایی نمایشگاه دجال‌واره در رشت خبر داد و بیان کرد: کتاب «روزهای خوب خدا» کارنامه عملیاتی سپاه قدس گیلان در دفاع مقدس همزمان با هفته دفاع مقدس در استان رونمایی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی