گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
آگوست 20, 2014 کد خبر : 29119 خبر ها

برگزاری کارورزی دوره ۲۱ دافوس دانشگاه علوم انتظامی در انزلی

برگزاری کارورزی دوره ۲۱ دافوس دانشگاه علوم انتظامی در انزلی

گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس گیلان، سردار قائد رحمتی، فرمانده انتظامی استان گیلان در این دوره با بیان اینکه امنیت خوب استان گیلان مرهون تعامل مردم با پلیس استان است، عملکرد پلیس استان را در برخورد با ناهنجاری تشریح کرد و گفت: پلیس گیلان با وجود کثرت ماموریت‌ها در طول سال توانسته به خوبی در خدمت به مردم و تامین امنیت تلاش کند.

وی امنیت خوب استان گیلان را مرهون تعامل مردم با پلیس دانست و افزود: پلیس بدون مشارکت مردم در خدمت رسانی به مردم توفیقی نخواهد داشت.

سردار قائد رحمتی کمرنگی تعامل را موجب فضای مناسب برای ناهنجاری و ناامنی برشمرد و اعلام کرد: پلیس خواهان تعمیق سطح تعامل جهت تحقق به حق مردمی برای ایجاد امنیت پایدار است.

وی نقش مشارکت عمومی در ایفای مأموریت‌های ذاتی و وظایف قانونی نیروی انتظامی تعیین کننده ارزیابی کرد و اعلام داشت: هر جا زمینه مشارکت عمومی در برقراری امنیت به میان آمده است، همواره وظایف پلیس به نحو احسن به انجام رسیده است.

قائد رحمتی، استان گیلان را بعد از استان البرز و تهران متراکم ترین استان کشور دانست و اظهار کرد: با وجود تراکم جمعیتی بحمدالله شاهد امنیت مطلوبی در استان می‌باشیم.

وی با بیان اینکه ۹۶درصد استان قابل سکونت است، تصریح کرد: امنیت مطلوب، آب و هوای خوب و مردمان مهمانواز موجب شده که در طول سال شاهد حضور مسافران از اقصی نقاط کشور به این استان باشیم.

رییس پلیس گیلان با بیان اینکه حضور مردم و مسافران از لحاظ امنیتی شرایط ویژه‌ای برای پلیس مهیا کرده، تاکید کرد: با وجود حضور میلیونی مسافران در طول سال، ماموریت‌های حساس و خطیر پلیس با تعامل و مشارکت مردمی به خوبی مدیریت شده است.

قائد رحمتی در ادامه به وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان گیلان در مقایسه با سایر استان‌های کشور اشاره و تصریح کرد: استان گیلان از لحاظ فرهنگی و آموزشی جزء استان‌های برتر در سطح کشور بوده که وجود نفرات برتر کنکور و ۱۰۰ مرکز دانشگاهی مبین این مطلب است.

 دژ بودن برای مردم، مهمترین ویژگی نیروهای نظامی و انتظامی

در ادامه این دوره، دانشجویان کارورزی دوره ۲۱ دافوس دانشگاه علوم انتظامی امین به همراه فرمانده انتظامی استان گیلان، اساتید و مسئولان دانشگاه علوم انتظامی با نماینده ولی فقیه در استان گیلان دیدار کردند.

آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان در این دیدار به نامه امیرالمومنین علی(علیه السلام) به مالک اشتر در خصوص ویژگی‌های نیروهای نظامی و انتظامی اشاره کرد و گفت: امام علی(علیه السلام) در این نامه که سندی مهم، تاریخی و مایه افتخار ما تشیع است، چهار ویژگی برای نیروهای نظامی و انتظامی برشمرده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، اولین و مهمترین ویژگی نیروهای نظامی و انتظامی را دژ بودن برای مردم عنوان کرد و افزود: نیروهای نظامی و انتظامی دژهای مردمند که باید مردم را حفظ کرده و منفعت امت را در نظر بگیرند که این امتیاز را در جمهوری اسلامی در حد مطلوبی می‌بینیم.

امام جمعه شهرستان رشت دومین ویژگی نیروهای نظامی و انتظامی را زینت بودن برای والی و حاکمان مردم دانست و اظهارکرد: رهبری برای مردم والد رحیم است.

زین العابدین قربانی با بیان اینکه سبقه عمومی نیروهای نظامی و انتظامی حفظ منافع ملت است، اضافه کرد: نیروهای نظامی و انتظامی باید ملجاء و پناهگاه بوده تا مردم برای رفع مشکلاتشان آنها را حامی خود بدانند.

وی با بیان اینکه نیروهای الهی باید مانند پدر مهربان بوده و نوامیس مردم را در مقابل اشرار پناه باشند، سومین ویژگی نیروهای نظامی و انتظامی را عزت دین بودن اعلام کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه عزت دین بودن را در نیروهای نظامی و انتظامی به عینه می‌توان در صفوف نماز جماعت مشاهده کرد، گفت: از امتیازات جمهوری اسلامی این است که ما امروز با نظامیان در صفوف جماعت نماز می‌خوانیم.

آیت الله زین العابدین قربانی چهارم ویژگی نیروهای نظامی و انتظامی را مایه امنیت بودن کشور اعلام کرده و افزود: راه‌های امنیت کشور از وجود شما بوده و باید در رفتار، کردار و منش شبیه مالک اشتر باشد.

امام جمعه شهرستان رشت در پایان نیروهای نظامی و انتظامی را به داشتن صداقت و اخلاق حسنه رفتار مودبانه توصیه کرده و ابراز امیدواری کرد که نیروهای نظامی و انتظامی سربازان ولی امر مسلمین بوده و زمینه ساز حکومت حضرت مهدی (عج) و در خدمت امام زمان (ع) انجام وظیفه کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی