گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 5, 2012 کد خبر : 5463 دسته‌بندی نشده

نیم نگاهی به انتخابات مجلس نهم :

نمایندگان آینده “نمک گیر ” نفوذ و قدرت ثروتمندان نشوند

نمایندگان آینده “نمک گیر ” نفوذ و قدرت ثروتمندان نشوند

اختصاصی گیلانیان : نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اصلی ترین و بزرگترین نمایش حضور مردم در عرصه سیاسی-اجتماعی کشور بعد از فتنه ۸۸ قلمداد می شود . دشمنان در این زمینه تلاش می کنند تا با انعکاس اخبار و اطلاعات بی محتوا و غلط حضور مردم را در انتخابات پیش رو کمرنگ کنند تا از این طریق به گمان باطل خود ایران مقتدر را تبدیل به ایران ضعیف و درگیر با مشکلات داخلی نشان دهند و کوچکترین مسأله ایران را به موضوعی بزرگ در رأس رسانه های خویش تبدیل نمایند . بنابراین هوشیاری مردم و مسئولان و نمایش وحدت آنها برای از بین بردن اهداف دشمن بسیار تعیین کننده است . نمایان شدن مجدد اعتماد مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس زمینه یأس و نامیدی دشمنان قسم خورده را همچون گذشته فراهم خواهد نمود . برگزاری انتخابات پرشور با بی طرفی کامل نهادهای رسمی و دولتی برای زدودن هرگونه شائبه در نتیجه انتخابات و نظارت دقیق شورای محترم نگهبان به عنوان ناظر قانونی بر انتخابات از جمله ارکان این فرآیند محسوب می گردد .

شورای نگهبان به دلیل ماهیت ذاتی در سال های پس از انقلاب شکوهمند اسلامی وظیفه حراست از هویت انقلاب و پاسداری از رهبریت ، اسلامیت و جمهوریت نظام را بر اساس اصول قانونی بر عهده داشته است . جایگاه و اهمیت شورای نگهبان همان طور که بنیانگذار کبیر  و رهبری عظیم الشأن انقلاب اسلامی بار ها تأکید فرموده اند ؛ می بایست مورد حمایت قاطع مردم و مسئولان کشور  قرار داشته باشد . از طرفی بحث کمیت و کیفیت صلاحیت داوطلبان حضور در عرصه انتخابات همواره مورد توجه دوستداران انقلاب اسلامی بوده  و باید به این نکته توجه نمود که اگر فردی برای انتخابات مجلس به هر دلیلی رد صلاحیت گردد ،نمی توان با قاطعیت گفت  که آن فرد مورد اعتماد نیست !زیرا بر این  اصل معتقدیم که : «هر چیز به جای خویش نیکوست!» ، در واقع ممکن است همان کسی که  صلاحیت نمایندگی را نداشته باشد ، شایستگی حضور در کسوت استادی دانشگاه ، کسب مسئولیت های مهم در ادارات دولتی و … را داشته باشد .

بنابراین نباید به صورت شتابزده و با پاره ای بی اخلاقی ها نسبت به فرد یاگروهی پس از اعلام نظر شورای محترم نگهبان درباه صلاحیت یا عدم صلاحیت  نامزدهای نمایندگی موضع گیری های غیر منصفانه  نمود ! زیرا رعایت اخلاق انتخاباتی عامل مهمی در برگزاری انتخابات به شمار می آید و نباید اجازه داد که در مسیر فعالیت های انتخاباتی ، فردی تحقیر و یا تخریب شود . بنابراین باید اخلاق انتخاباتی را بین نامزدها و آحاد مردم فرهنگ سازی نمود تا داوطلبان نمایندگی با محدوده اختیارات خود آشنا شوند و مردم هم نسبت به وظایف آینده یک نماینده مطلع باشند تا در برابر وعده های غیر واقعی و فراتر از اختیارات یک نماینده برخورد جدی نمایند !

اما تمامی مجریان ، ناظران و کسانی که در برگزاری انتخابات هستند ، می بایست درابتدای امر قانون و مقررات را به گونه ای رعایت کنند که تجاوزی به حریم خصوصی افراد نشده و حرمت افراد نیز شکسته نشود . زیرا همه در یک خانواده هستیم و نباید از مدار حق و قانون خارج شویم ! همانطور که در  فقه اسلامی  داریم ،وقتی مقدمه یک حکم باطل می شود ، اصل حکم نیز خود به خود باطل است ! البته توجه ویژه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در میان مردم کرمانشاه درباره اهمیت قانون گرایی و احترام به رأی مردم در انتخابات ، خود گویای اهمیت فوق العاده  این موضوع است  .

به هر تقدیر نگارنده در پایان امیدوار است  تا نمایندگان آینده “نمک گیر ” نفوذ و قدرت ثروتمندان نشوند تا ضمن حفظ شآن و منزلت خویش ، مانع رسیدن سودجویان به مقاصد اقتصادی ، سیاسی و … شوند . چون نباید گذاشت رأی مردم که هرکدام دارای ارزش بالاییست در برابر حراجی های تزویر و ریا به بهای اندک به فروش گذاشته شود و صاحبان قدرت و ثروت آن را به تاراج ببرند!!!

اخبار مرتبط

نظرات

  • اقای … نماینده … شهر … در جلسه ستاد جوانانش ضمن تاختن به حضرت آیت الله قربانی بخاطر ورود به عرصه بعنوان پدر مردم گیلان اعلام کرده تا ۱۲ میلیارد هزینه انتخابات می کنم ! ایشان این پول را از کجا اورده تا جایی که ما می دانیم ایشان روستازاده ای از … گیلان است

  • اطرافیان آقای ” ل ” هم می گن که اون با ۵ میلیارد اومده و همه رو له می کنه اون از کجا آورده

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی