گیلانیان
یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ Sunday, 16 January , 2022
نوامبر 14, 2020 کد خبر : 80256 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

امام‌جمعه رشت :

بزدل‌های مرعوب غرب، هنوز به آمریکا دل‌ بسته‌اند/ هشدار نسبت به پروژه «فریب افکار عمومی»

بزدل‌های مرعوب غرب، هنوز به آمریکا دل‌ بسته‌اند/ هشدار نسبت به پروژه «فریب افکار عمومی»

گیلانیان : امام‌جمعه رشت با بیان اینکه ملت بیدار ما هیچ‌گاه زیر بار ظلم آمریکایی‌ها نخواهد رفت، گفت: برخی از بزدل‌های مرعوب غرب، هنوز به آمریکا دل‌بسته‌اند و می‌خواهند آدم‌هایی را که اطلاعات کافی ندارند، فریب دهند و فکر می‌کنند می‌توانند با پروژه فریب، افکار عمومی را به‌طرف خود بکشانند که کاملاً در اشتباه هستند.

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در آیین خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه رشت در مصلا این شهر با اشاره به اهمیت عفت از نگاه اسلام اظهار کرد: امروز همه مردان و زنان باید به عفت و حیا به‌عنوآن‌یکی از آداب دینی پایبند باشند.

وی با بیان اینکه رعایت تقوا و پرهیزگاری خیر دنیا و آخرت را متوجه انسان می‌کند، گفت: توجه به مسائل شهوانی و عفت پیشه کردن درباره آن‌یکی از مسائل مهمی است که ممکن است انسان در معرض امتحان قرار بگیرد پس باید به آن توجه ویژه نمود.

امام‌جمعه رشت با اشاره به مسئله کاهش قیمت ارز و طلا گفت: بعد از استیلا و سیطره‌ای که آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم در دنیا پیدا کرد، دلار واحد پول در مبادلات جهانی شد و کشورهایی مثل چین و ژاپن از سیطره دلار خوشحال نبودند با توجه به شرایط جهانی، طالب تغییر واحد پول جهانی بودند.

خطیب جمعه رشت نفوذ دلار را در معادلات سیاسی دنیا بیشتر از موشک و غیره دانست و افزود: کاهش دلار و ارز در ایران فقط مربوط به ایران نبوده اما عده‌ای که منتظرند از هر شرایطی ماهی بگیرند و خود را مرعوب آمریکا می‌دانند، می‌خواهند مسائل ارز و طلا را به روی کار آمدن جو بایدن مرتبط کنند، متأسفانه آن‌ها فکر می‌کنند هنوز در نزد مردم ارزشی جای دارند.

وی با بیان اینکه افرادی که مرعوب آمریکا هستند دیگر تاریخ‌مصرف‌های سخنانشان گذشته است، تصریح کرد: عده‌ای می‌خواهند بگویند که دیدید این آقا هنوز نیامده چقدر ارز کاهش پیداکرده؟! پس رفع مشکلات کشور در این است که رابطه خود را با آمریکا و روی رئیس‌جمهور جدید قرار دهیم‌.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه دلار معلول تبلیغات غول رسانه‌ای جهان است، گفت: صهیونیست‌ها در دنیا آن‌قدر پول‌دارند که رسانه‌ها را وادار به واکنش مثبت کرده یا حداقل وادار به سکوت کند و در این تظاهراتی که در آمریکا در چند ماه اخیر شکل گرفت رسانه‌ها سکوت معناداری داشتند.

فلاحتی با بیان اینکه سردمداران آمریکایی می‌دانند که آمریکا در حال افول بوده و نتوانستند در مدیریت کرونا کاری کنند برای اعلام هیمنه دوباره خود از دلار استفاده می‌کنند تا جلوی افول را بگیرند، افزود: اگرچه کاهش ارز بخشی مربوط به تحولات سیاسی آمریکا هست اما نه رفتن و آمد افراد آن‌ها.

وی با بیان اینکه بخشی از قیمت دلار بخش مربوط به قوه قضاییه و مسؤولین مربوطه است که توانستند بخشی از اموال بلوکه‌شده ما را برگرداندند، گفت: این آزاد شدن اموال بلوکه ایران نیز توانسته روی کاهش ارز نیز تأثیر بگذارد.

خطیب جمعه رشت با اشاره به آزاد شدن بخشی از ارزهای دولتی که در اختیار برخی تجار قرار داشت، بیان کرد: همه عوامل مذکور باهم باعث کاهش ارز در ایران شده و اینکه فقط کاهش قیمت ارز را مرتبط با آمدن جوبایدن می‌کنند نگاه کاملاً سطحی و پروژه‌ای فریب‌دهنده است.

فلاحتی با بیان اینکه ملت بیدار ما هیچ‌گاه زیر بار ظلم آمریکایی‌ها نخواهد رفت، تصریح کرد: برخی از بزدل‌های مرعوب غرب، هنوز به آمریکا دل‌بسته‌اند و می‌خواهند آدم‌هایی که اطلاعات کافی ندارند را فریب داده و فکر می‌کنند می‌توانند با پروژه فریب، افکار عمومی را به‌طرف خود بکشانند که کاملاً در اشتباه هستند.

وی با اشاره به‌ اینکه آمریکایی‌ها امروز بیش از گذشته به افول نزدیک شده و باوجود هیمنه هایی که در دنیا ایجاد کرده بودند نتوانستند کرونا را مدیریت کنند، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در بیداری که در غرب آسیا به وجود آمده شکست‌خورده و در راه‌اندازی جنگ‌های نیابتی و ایجاد داعش و جبهه النصره وامانده شده‌اند.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه آمریکایی‌ها در اختلاف اندازی بین رهبران فلسطینی شکست‌خورده و در پروژه نابودی روسای جمهوری سوریه و ونزوئلا شکست‌خورده‌اند، افزود: آمریکا در راه‌اندازی ائتلاف در مسائل دریایی علیه ایران ضربه خورده و شرکت‌ها و کشتی‌های نفتی در آن‌سوی دنیا رفته‌اند و در فتنه ۸۸، ۹۶ و ۹۸ نیز از ملت ایران شکست خوردند.

وی با بیان اینکه در تحریم‌های علیه ایران شکست‌خورده و در مسئله پهپاد نیز وامانده‌اند، گفت: در مسئله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران شکست‌خورده و امروز ایران می‌تواند سلاح‌های خود را به کشورها بفروشد.

فلاحتی با اشاره به زدن پایگاه عین الاسد توسط ایران بیان کرد: اخیراً نیز پرونده ایران را به شورای امنیت برده و مجدد شکست‌خورده و باهم پیمانانش همچون عربستان و امارات توسری‌خورده و آمریکا بزرگ‌ترین کشوری است که بدهکاری جهانی دارد.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه امروز آمریکا در موضع ضعف و قرارگرفته که بوکسورها او را در رینگ قرار داده‌اند، گفت: چگونه می‌شود برخی‌ها به مردم سرافراز، بصیر و استقامت کننده ایران می‌گویند که باید در مقابل چیزهای بی‌ارزشی دست به‌طرف آمریکا دراز کنند؟ این افراد بدانند که مردم بصیر و مقاوم ایران اسلامی به چنین  خواسته‌هایی تودهنی خواهند زد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

لزوم عمل به وعده‌ها و ایجاد سازوکار استفاده از نظرات و مشارکت‌های مردمی

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار تصویری با جمعی از مردم قم خطاب به دولت تأکید کردند:

لزوم عمل به وعده‌ها و ایجاد سازوکار استفاده از نظرات و مشارکت‌های مردمی

مشکل گیلان فقر مدیریتی است

رئیس کل دادگستری استان گیلان :

مشکل گیلان فقر مدیریتی است

ساختار فرهنگی گیلان نیازمند تحول است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان :

ساختار فرهنگی گیلان نیازمند تحول است

آغاز عملیات اجرایی پروژه جابجایی دکل های خطوط انتقال برق

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

آغاز عملیات اجرایی پروژه جابجایی دکل های خطوط انتقال برق

پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰تختخوابی رشت

نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس :

پیشرفت ۶۰ درصدی بیمارستان ۴۰۰تختخوابی رشت