گیلانیان
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ Sunday, 17 February , 2019
مهر ۳۰, ۱۳۹۵ کد خبر : 53480 خبر ها

امام جمعه رشت :

بزرگترین دلیل قیام امام حسین(ع) مبارزه با تحریف‌ و بدعت‌ بود

بزرگترین دلیل قیام امام حسین(ع) مبارزه با تحریف‌ و بدعت‌ بود

گیلانیان : نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه بزرگترین دلیل قیام امام حسین(ع) مبارزه با تحریف‌ و بدعت‌ بود گفت: اگر اهل‌بیت(ع) به اسارت نمی‌رفت بدعت‌ها شناخته نمی‌شد.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت که در مسجد مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد با بیان اینکه در ایام اسارت خاندان پیغمبر(ص) و آل‌الله از کوفه به شام قرار داریم اظهار داشت: حقیقت این است که مسائل اعتقادی در مورد اسارت خاندان امام حسین(ع) را در جامعه اسلامی به‌خوبی نشناخته‌ایم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه بزرگترین دلیل قیام امام حسین(ع) و اهل‌بیت(ع) مبارزه با تحریف‌ و بدعت‌ بود تصریح کرد: اگر اهل‌بیت(ع) به اسارت نمی‌رفت بدعت‌ها شناخته نمی‌شد.

وی با اشاره به اینکه برخی این مهم را به گونه‌ای تفسیر می‌کنند که با معصیت، گناه و ستم و ظلم و جنایت سازگار است افزود: همین امر در داخل جامعه به‌ویژه برخی از مسئولان جوان اسلامی را ترغیب به گناه و معصیت کرده است.

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه بنی‌امیه شهادت امام حسین(ع) و اسارت اهل بیت(ع) را مشیت الهی بیان کرد تصریح کرد: بنی امیه در زمان اسارت و گرفتاری اهل بیت(ع) مسئله اسارت را برای مشروع جلوه دادن اعمال خود اظهار کرد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه زباله‌های سراوان تبدیل به شیرابه می‌شود و به رودخانه و سپس به دریا می‌ریزد، افزود: زباله‌های سراوان منظره مناسبی ندارد و دیدن آن برای انسان زیبنده نیست.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه مسافران و افرادی که وارد شهر رشت می‌شوند و با استشمام بوی بد زباله‌های سراوان احساس بدی به آنها دست می‌دهد، گفت: از مسئولان می‌خواهم در مدتی کوتاه این لکه ننگ را از پیشانی گیلان بردارند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه مبارزات انتخاباتی آمریکا چه رسوایی‌هایی در پی دارد، گفت: در مبارزات انتخاباتی در آمریکا نمادی از کلینتون و ترامپ با وضعیت برهنه درست کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه غرب اسم دنیای خود را دنیای دموکراسی می‌گذارد اما اکنون سقوط کرده است، افزود: برنامه‌ریزی‌های درست و تکمیل آن توسط مقام معظم رهبری نشان از آن است که جمهوری اسلامی ایران در امر انتخابات تا چه اندازه پیشرفته است

نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان فرمودند “پیشرفت علمی کشور نباید متوقف شود و باید به جایی برسیم تا مشکلات خود را برطرف کنیم تا دنیای خارج برای رفع مشکلات خود به ما مراجعه کنند و تا من زنده هستم طرفدار علمی دانشجویان هستم”.

وی با بیان اینکه ملت عراق توانست به موصل حمله و بیش از ۵۰۰ کیلومتر از موصل را تصرف کند، افزود: یکی از فرماندهان لشکر عراق مسیحی است و می‌گوید من با الهام از برخی یاران اباعبدالله حسین(ع) که مسیحی بودند به فکر نجات عراق افتادم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

سرپرست معاونت اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی :

بدهی۱۸۰هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

مدیر عامل شرکت سهامي برق منطقه اي گيلان خبر داد :

افزایش ۱۰ برابری طول خطوط ۲۳۰ کیلوولت

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان