گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
دسامبر 2, 2013 کد خبر : 22742 خبر ها

رئیس جمهور طی پیامی اعلام کرد :

بزرگداشت میرزاکوچک‌ خان تلاشی برای زنده نگه داشتن روح دینداری برای آزادگی است

بزرگداشت میرزاکوچک‌ خان تلاشی برای زنده نگه داشتن روح دینداری برای آزادگی است

گیلانیان : رئیس‌جمهور در پیامی به مناسبت سالروز شهادت میرزاکوچک‌ خان جنگلی گفت: بزرگداشت میرزا تلاشی برای زنده نگه داشتن روح دینداری برای آزادگی، مبارزه برای عدالت، مقاومت در برابر بیگانه، پاسداشت ایثار و رادمردی برای زندگی شرافتمندانه است.

به گزارش خبرنگار مهر، متن کامل پیام دکتر حسن روحانی که از سوی حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات ظهر دوشنبه در کنگره میرزا کوچک خان در رشت قرائت شد، به این شرح است:

تاریخ گلگون سرزمین ایران همواره ستارگانی را در آسمان درخشان خود آفریده است که هر یک بخشی از هویت ملت ایران را شکل داده‌اند و امیدی را که امروز در دل داریم- امید به آینده، امید به پیشرفت و شکوفایی، امید به پاسداشت هویت و امید به بالندگی نسل‌ها بر این خاک را رقم زده‌اند. شهدایی که جان بر کف نهادند تا فراسوی مرزها جای گیریم؛ گاه بر استبداد داخلی خروشیدند و زمانی دیگر تن و جان خود را در برابر شمشیر و گلوله‌ اهریمن خارجی سپر امنیت، هویت و کیان ایران و ایرانی قرار دادند.

بزرگداشت ” میرزاکوچک خان ” تلاشی برای زنده نگه داشتن روح دینداری برای آزادگی، مبارزه برای عدالت، مقاومت در برابر بیگانه، پاسداشت ایثار و رادمردی برای زندگی شرافتمدانه است. اینجانب سالروز شهادت این شهید دین و وطن را گرامی داشته و همراه با همه مردم این سرزمین و بالاخص مردان و زنان زادگاهش، گیلان سبز، خاطره‌اش را در یادها و دل‌ها زنده نگه‌داشته و به روح بزرگ او درود می‌فرستم.

یکی از این ستارگان درخشان ” کوچک خان ” بود، نمادی از خیل شخصیت‌های اسطوره‌ای که برای دفاع از کیان کشور دست به اسلحه برد، وی درس دین آموخته بود و تا پیش از آن که سرمای جنگل جانش را بستاند، سوختن سینه همراهانش با گلوله دشمن داخلی و خارجی را به چشم دیده بود اما سینه‌ اش آنگاه به درد آمد که با چشم خود دید ” مجلس مشروطه “، ” خانه ملت ” و ” امید به حاکمیت قانون ” را به توپ بستند.

پیش از آنکه سرمای جنگل  این شهید بزرگوار را از پای درآورد لگدکوب شدن ملک وطن زیر پای بیگانه، دردی جانکاه بر دلش نشانده بود. میرزا کوچک خان آتشی افروخت تا نشان دهد، ایرانیان غیور خرمن وجود هر بیگانه متجاوزی را آتش خواهند زد.

” کوچک خان ” قهرمان تاریخ پرماجرای ایران، نمادی از پایمردی در برابر دو تهدید بزرگ بود؛ استعمار و استبداد که همواره تاریخ ما را تهدید کرده‌اند و ” میرزاکوچک خان ” نماد تکیه بر مردم برای ایستادن در برابر بی‌عدالتی و از خود گذشتگی به خاطر مردم بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی