تبلیغ
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ Wednesday, 14 November , 2018
اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 66863 خبر ها

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس :

بسیاری از واحدهای صنعتی گیلان تعطیل شده است

بسیاری از واحدهای صنعتی گیلان تعطیل شده است

گیلانیان : نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس به تعطیلی بسیاری از واحدهای صنعتی گیلان اشاره کرد و گفت: فرهنگ مشارکت و استقبال از سرمایه‌گذاران در استان گیلان هنوز جا نیفتاده است.

کاظم دلخوش عصر امروز در نشست مشترک با مدیران حوزه‌های مختلف سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار داشت:‌ ‌استان گیلان با وجود ذخایر طبیعی و متعدد خود تا‌کنون نتوانسته از وجود سرمایه‌گذاران آن طور که باید استفاده مطلوبی داشته باشد.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس عنوان کرد:‌ حل مشکلات موجود در حوزه بیمه محصولات کشاورزی،‌ برطرف کردن موانع موجود بر سر فرآیند تولید و امکان صادرات محصولات و صندوق حمایت از محصولات کشاورزی از مواردی است که قانونگذار برای آن راهکارهای لازم را پیش‌بینی کرده است.

دلخوش وضعیت گیلان در بحث منابع آبی را در مقایسه با سایر استان‌ها مطلوب دانست و بیان داشت:‌ هم‌اکنون در بسیاری از استان‌های مرکزی و جنوبی کشور که در تولیداتی نظیر پسته و سایر ارقام کشاورزی فعال هستند بحران کمبود منابع آبی کشاورزان آن مناطق را تهدید می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه مدیران ادارات کل باید قبل از تدوین یا تصویب بودجه نیازمندی‌های خود را بیان کنند تصریح کرد:‌ نمایندگان مجلس برای پیشبرد اهداف برنامه‌های تدوین شده و حل مشکلات بخش‌های مختلف همواره آماده ‌‌شنیدن راهکارهای لازم هستند.

وی با انتقاد از نگاهی که در گیلان نسبت به سرمایه‌گذاران نهادینه شده است بیان داشت:‌ فرهنگ مشارکت و استقبال از سرمایه‌گذاران در استان گیلان هنوز جا نیفتاده است به‌همین خاطر این استان نتوانسته تاکنون از فرصت‌های خود در راستای توسعه و پیشرفت استفاده بهینه کند.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس به تعطیلی بسیاری از واحدهای صنعتی گیلان اشاره کرد و ابراز داشت:‌ اگر زمینه‌های لازم جهت بهره‌برداری از ظرفیت‌های بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در گیلان به‌خوبی فراهم شود مشکلات عدیده شهرک‌های صنعتی استان گیلان حل می‌شود.

دلخوش سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را موجب حل مشکل بیکاری گیلان اعلام کرد و گفت:‌ گردشگری دریایی،‌ دهکده‌های سلامت،‌ سفره‌خانه‌های جنگلی،‌ تله‌کابین و مواردی از این دست حوزه‌هایی هستند که باید با استفاده از سرمایه‌گذاران برای آن‌ها برنامه‌های توسعه‌ای تدوین شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

دکتر دلخوش در بازدید از شرکت چاپ و نشر نوین:

صنعت چاپ از مولفه های مهم توسعه اقتصادی است

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است

فرمانده قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران :

محرومیت‌زدایی در اولویت “بسیج و سپاه” است