گیلانیان
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 4 December , 2022
دسامبر 6, 2012 کد خبر : 15180 خبر ها

فرمانده سپاه قدس گیلان :

بسیج سازندگی باعث روحیه تعاون و مشارکت پذیری در بین جوانان می شود

بسیج سازندگی باعث روحیه تعاون و مشارکت پذیری در بین جوانان می شود

گیلانیان : بسیج سازندگی با ایجاد محیطی سالم، شاداب و بانشاط برای جوانان در عرصه های کار و فعالیت باعث روحیه تعاون، همکاری و مشارکت پذیری در بین جوانان می شود.

سردار هامون محمدی عصر امروز در جمع جوانان طرح بسیج سازندگی با تاکید بر اینکه در فعالیت های عمرانی و زیر بنایی با حضور گسترده و پر شور جوانان در عرصه های سازندگی تسریع خواهد شد، افزود: عمده مسئله در بسیج سازندگی بحث پرکردن هدفمند اوقات فراغت جوانان و نوجوانان است.

وی همچنین به نقش و جایگاه بسیج سازندگی در پیشرفت و توسعه همه جانبه کشور اشاره کرد و اظهارداشت: آشنا سازی نسل سوم انقلاب با عرصه های مختلف جامعه در ابعاد مختلف از اهداف بسیج سازندگی است.

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: مهمترین عرصه ها و فعالیت های سازمان بسیج سازندگی شامل عرصه بهسازی و زیبا سازی مدارس، عرصه خدمات کشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری، عرصه خدمات علمی، آموزشی و پژوهشی، عرصه خدمات بهداشتی و درمان، عرصه خدمات حمایتی، عرصه فنی، حرفه ای و مهارتی، عرصه خدمات عمرانی و آبادانی و روستایی است.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی به منظور استفاده از نیرو و نشاط جوانان برای سازندگی کشور در اوقات فراغت به فرمان مقام معظم رهبری( معظم له) تاسیس شد.

محمدی تصریح کرد: از وظایف اصلی این سازمان به کارگیری همه جوانان دانشجو و دانش آموز از مقطع دبیرستان تا پیش دانشگاهی جامعه است، ویژگی خاص و منحصر به فرد موجود در جوانان شور ونشاط است که اقتضای سنی این دوران که باعث شده تا جوانان به عنوان سرمایه هر کشور محسوب شوند.

وی یادآورشد: جمهوری اسلامی ایران به لحاظ میانگین سنی از جمله جوان ترین کشورهای جهان است که دولتمردان با فراهم کردن فرصت خدمت جهت استفاده از انرژی عظیم نهفته در وجود جوانان باعث شده که جوانان منشا تاثیرات مثبت و ارزنده در عرصه های علمی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور باشند.

منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی