گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
فوریه 6, 2013 کد خبر : 17084 خبر ها

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت:

بسیج و کانون های فرهنگی هنری دو بازوی مهم مساجد هستند

بسیج و کانون های فرهنگی هنری دو بازوی مهم مساجد هستند

گیلانیان : دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: بسیج و کانون های فرهنگی – هنری، دو بازوی ائمه جماعات برای تقویت فرهنگ مسجد در جامعه است.

حجت الاسلام ˈحمیدرضا ارباب سلیمانیˈ روز چهارشنبه در همایش هم اندیشی اصحاب مسجد و بسیج در مصلی امام خمینی (ره) رشت افزود: امام جماعت مساجد، نقش محوری دارند و باید برای اعتلای فرهنگ مساجد از ظرفیت های موجود بهره مند شوند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسجد پایگاه سیاست و دیانت است و ضرورت توجه به کانون های فرهنگی هنری مساجد در تعامل با بسیج، اظهار کرد: وحدت میان ائمه جماعات، بسیج و کانون های فرهنگی – هنری مساجد، مانع مهمی در ناکامی دشمنان در ایجاد اختلاف است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: باید پایگاه مسجد با تدبیر و همدلی تقویت وحفظ شود.

به گفته حجت الاسلام ارباب سلیمانی؛ شبکه سازی مساجد، الگوسازی، فرهنگ سازی، هماهنگ سازی نهادها، آماده کردن مرکز رسیدگی به امور مساجد، توانمندسازی ائمه جماعات و جوان سازی مساجد از جمله راهکارهایی است که در مورد تقویت مساجد کشور باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت نیز در این همایش گفت: مسجد، مکانی برای انس دوستان الهی و رسیدن به بهترین حالات معنوی است.

آیت الله ˈزین العابدین قربانیˈ افزود: باید در سنگر مساجد با سلاح بیان، قلم و علم، توطئه های دشمنان را تبیین و شبهه های ایجاد شده را پاسخ گفت.

وی اظهار کرد: در همین راستا باید عالمان به زمان و فرزندان مسجدی شایسته تربیت شوند.

آیت الله قربانی تاکید کرد: جامعه آماده شنیدن است و امروز با بمباران تبلیغاتی گسترده ماهواره ها ، وظیفه روحانیت سنگین تر از گذشته است.

وی وجود ائمه جماعات در کنار بسیج و کانون های فرهنگی هنری مساجد را سرمایه ای عنوان کرد که به برکت انقلاب اسلامی به دست آمده است.

همایش هم اندیشی اصحاب مسجد و بسیج با حضور ائمه جماعات ، بسیجیان و مسوولان کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان روز چهارشنبه در مصلی امام خمینی (ره) رشت برگزار شد.

منبع :  ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی