آذر ۱۴, ۱۳۹۵ کد خبر : 54773 خبر ها گفت و گو

نماینده رشت در مجلس:

بعد از سال ها در اوپک به حقوق خود دست یافتیم

بعد از سال ها در اوپک به حقوق خود دست یافتیم

گیلانیان : نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص توافق اخیر اجلاس اوپک گفت: پس از سال ها بار دیگر، به حقوقی که از آن محروم شده بودیم، دست یافتیم.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی روز یکشنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا اظهار کرد: تیم ایران موفق شد چهار درصد از کل فروش نفت اوپک را کسر کند و ۹۰ هزار بشکه در روز را به سهم ایران بیافزاید.

وی خاطرنشان کرد: با این همه نباید متکی به درآمد نفت باشیم چرا که اقتصاد نفتی، عامل بروز بسیاری از فسادها در کشور است.

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی متذکر شد: باید برای درآمدهای ناشی از نفت برنامه ریزی داشته باشیم و علاوه بر صرف آن در پروژه های تملک دارایی و عمرانی، در صندوق ذخیره ارزی نیز ذخیره و در مواقع ضروری استفاده کنیم .

به گفته جعفرزاده، خوشبختانه توانستیم جایگاه خود را در اوپک بیابیم و البته باید برنامه ای برای فروش محصولات حاصل از ذخایر فسیلی، نفتی و برداشت از میعانات گازی در حوزه های مشترک داشته باشیم.

اعضای اوپک در یکصد و هفتاد و یکمین نشست خود در وین توافق کردند به مدت شش ماه از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی، روزانه یک میلیون و ۲۵۵ هزار بشکه از تولید خود بکاهند و مجموع آن را به ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز برسانند که این توافق برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ میلادی بر سر کاهش تولید نفت خام صورت می گیرد که پیشنهاد این موضوع از طرف ایران مطرح شد.

در این نشست اعضای اوپک در کنار کاهش تولید نفت اعضا، افزایش فروش نفت ایران روزانه تا ۳٫۹ میلیون بشکه را پذیرفتند./ منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*