گیلانیان
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ Saturday, 8 August , 2020
مارس 2, 2019 کد خبر : 72259 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس :

بعید است دولت ‌سال ۹۸ تصمیم به افزایش قیمت‌ بنزین بگیرد‌

بعید است دولت ‌سال ۹۸ تصمیم به افزایش قیمت‌ بنزین بگیرد‌

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت برای افزایش قیمت بنزین نیازی به اجازه مجلس ندارد گفت: بعید است دولت ‌سال ۹۸ تصمیم به افزایش قیمت‌ بنزین بگیرد‌.

مهرداد بائوج لاهوتی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجلس اختیارات لازم برای افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی را به دولت واگذار کرده اما با توجه به تورم بسیار شدیدی که در کشور وجود دارد بعید است دولت در سال ۹۸ تصمیم به افزایش قیمت‌ها بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر اینکه در سال آینده به احتمال بسیار زیاد قیمت حامل‌های انرژی تغییری پیدا نمی‌کند گفت: مسئولان چه در مجموعه دولت و چه در حوزه مجلس با شرایط سخت جامعه آ‌شنا هستند و برای جلوگیری از تحمیل تورم بیشتر به مردم تصمیمات مقتضی را اتخاذ می‌کنند.

لاهوتی با تأکید بر اینکه صاحبنظران سیاسی و اقتصادی افزایش قیمت سوخت را به صلاح کشور نمی‌دانند ابراز داشت: در صورت کاهش نرخ تورم و تثبیت شرایط اقتصادی می‌توان برای افزایش قیمت‌ها تصمیم‌گیری کرد اما در شرایط فعلی جامعه اتخاذ چنین راهبردهایی به هیچ عنوان منطقی به نظر نمی‌رسد.

وی درآمدهای ارزی دولت در لایحه بودجه ۹۸ را ۳۳ هزار میلیارد دلار اعلام کرد و ابراز داشت: امسال بر اساس تصمیم مجلس معادل ۲۰ درصد از این درآمدهای ارزی باید در صندوق توسعه ملی ذخیره‌سازی شود و مابقی مبالغ نیز صرف خرید و واردات برخی اقلام ضروری می‌شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۹۸ را مورد اشاره قرار داد و افزود: در بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان دولت ۲ هزار میلیارد تومان پیشنهاد کرده بود که این مبلغ با تصمیم مجلس به ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

عضو کمیسیون برنامه،‌ بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیز برای خرید تضمینی برگ سبز چای در نظر گرفته شده است عنوان کرد:‌ به اعتقاد بنده تنها راه افزایش نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای کشاورزان شمالی واگذاری امور از سوی دولت به بخش خصوصی است.

لاهوتی با بیان اینکه خسارات سرمازدگی و خشکسالی به چایکاران گیلانی و مازندرانی به زودی پرداخت می‌شود تصریح کرد:‌ منابع اعتباری لازم برای انجام این کار تخصیص پیدا کرده است از سوی دیگر نمایندگان گیلان نیز برای تسریع در روند پرداخت خسارت‌ها پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس افتتاح دو پروژه مهم این شهرستان در روزهای آینده را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت:‌ پروژه‌های کنارگذر شهرستان لنگرود و پایگاه امداد هوایی استان مستقر در منطقه چاف در سفر ریاست جمهوری به استان گیلان افتتاح می‌شود و رسماً مورد بهره‌‌برداری قرار می‌گیرند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*