گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
نوامبر 4, 2013 کد خبر : 22246 خبر ها

استاندار گیلان :

بنادر انزلی و آستارا توسعه می‌یابد

بنادر انزلی و آستارا توسعه می‌یابد

گیلانیان :  محمدعلی نجفی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانده ناوگان شمال کشور توان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را عظیم خواند و اظهار کرد: با وجود نیروی دریایی در دریای صلح و دوستی خزر احساس آرامش می‌کنیم.

وی نیروی دریایی ارتش را مقتدر عنوان کرد و افزود: ایران دارای قوی‌ترین نیروی دریایی در منطقه است و این امر پشتوانه بزرگی برای مردم و مسئولان محسوب می‌شود.

نجفی بخشی از توسعه گیلان را در بستر آب و دریا دانست و تصریح کرد: نیروی دریایی پشتوانه توسعه گیلان است.

استاندار گیلان از توسعه بنادر انزلی و آستارا خبر داد و بیان کرد: بندر کاسپین در حال احداث است.

وی تکمیل راه‌آهن گیلان را حائز اهمیت ذکر کرد و گفت: راه‌آهن در حمل کالا از بنادر تاثیرگذار است.

نجفی نیروهای مسلح ایران را شجاع و با شهامت خواند و یادآور شد: اندیشه مقام معظم رهبری در نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال انجام است.

*۱۳ آبان روز بی‌بدیل اقتدار نظام اسلامی است

امام جمعه بندر انزلی نیز در مراسم مذکور ۱۳ آبان را یکی از روزهای بیاد ماندنی ذکر کرد و گفت: ۱۳ آبان روز بی‌بدیل اقتدار نظام اسلامی است.

حجت‌الاسلام سید داوود موسوی ۱۳ آبان را یکی از روزهای جاوید مقلدان امام (ره) و مقام معظم رهبری توصیف کرد و افزود: فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر تمام ظالمان در ۱۳ آبان طنین‌انداز شد.

وی با بیان اینکه دنیا پس از ۳۴ سال به این موضوع رسیده که سفارت آمریکا در تمام کشورها لانه جاسوسی است، تصریح کرد: کشورهای جهان نسبت به آمریکا بدبین هستند و همه از او به عنوان کشور استکباری یاد می‌کنند.

موسوی در ادامه به فرا رسیدن ماه محرم اشاره کرد و یادآور شد: عاشوراییان بدانند محرم در راه است و فرزندان و مقلدان امام (ره) و مقام معظم رهبری از امام حسین (ع) درس گرفتند.

امام جمعه بندر انزلی همچنین حضور نیروهای نظامی و انتظامی را سبب عزت و سربلندی هر ملتی دانست و بیان کرد: وجود نیروی دفاعی مقتدر موجب موفقیت کشور می‌شود.

وی وجود امنیت در توسعه کشور را حائز اهمیت خواند و اظهار کرد: امنیت تنها کلید توسعه است.

موسوی امنیت دریایی را بسیار مهم ذکر کرد و گفت: تربیت صحیح کارکنان نیروی دریایی برای جمهوری اسلامی ایران اقتدار به همراه دارد./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی