گیلانیان
جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ Friday, 12 August , 2022
فوریه 24, 2013 کد خبر : 17562 خبر ها

مهرداد لاهوتی بائوج :

بندر چمخاله با ظرفیت دو میلیون تن احداث می‌شود

بندر چمخاله با ظرفیت دو میلیون تن احداث می‌شود

گیلانیان : مهرداد لاهوتی بعد از ظهر امروز در جمع مردم و مسئولان این شهرستان، اظهار کرد: در لنگرود پروژه‌های زیادی از جمله کنارگذر در حال اجراست.

وی افزود: زمین این کنار گذر با غرامت ۴۰ میلیون تومان خریداری و حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث آن هزینه شده است که مسیر نخست آن از لیلا کوه به کومله در حال آسفالت است و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به احداث جاده جدید چمخاله به رودسر، تصریح کرد: این جاده راه اصلی آستارا به ساری است و با احداث آن از نظر اقتصادی تحول عظیمی در منطقه اتفاق می‌افتد.

وی ساخت دو هزار و ۴۰ واحدی مسکن مهر در بهترین نقطه شهر را از دیگر اقدام‌های لنگرود عنوان کرد و گفت: فضای این پروژه در مقایسه با شهرستان‌های همجوار بسیار چشمگیر است.

لاهوتی درباره پروژه فاضلاب لنگرود خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده این پروژه در حال اجراست و فاضلاب شهری را از آب‌های آلوده جدا می‌کند و اکنون نیز لوله‌گذاری آن در سطح شهر لنگرود در حال انجام بوده و احداث تصفیه‌خانه نیز آغاز شده است.

وی افزود: شورای شهر و شهرداری لنگرود باید همت خود را به‌کار گیرند تا مردم در اجرای این پروژه‌ها کمتر آسیب ببینند.

این مسئول با بیان اینکه لنگرود شهر دانشگاهی است، تصریح کرد: ساختمان جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود و نیز ساختمان جدید پیام نور و دانشگاه الغدیر این شهرستان به بهره‌برداری رسیده و دانشگاه غیر انتفاعی دیگری نیز در لنگرود در حال احداث است.

وی به وضعیت ساخت بندر چمخاله اشاره کرد و یادآور شد: بندر چمخاله شهید دهگان است که در زمان وی قرار بود ساخته شود اما رها شد و با پیگیری‌های انجام گرفته مجوز احداث این بندر با ظرفیت دو میلیون تن با اعتبار بالای ۱۰۰ میلیارد تومان گرفته شده است.

لاهوتی افزود: مشکلات حقوقی پیش آمده در احداث این بندر با رای دیوان عدالت اداری برطرف شده و به‌زودی عملیات احداث آن آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در بخش گردشگری شهرستان لنگرود در حال سرمایه‌گذاری است، خاطرنشان کرد: در مصوبات هیئت دولت پنج مجتمع بین راهی در گیلان به تصویب رسیده بود که یک مجتمع بین‌راهی سهم لنگرود است و زمین آن خریداری شده و به‌زودی با امکاناتی مانند هتل و خدمات دیگر احداث می‌شود. منبع: فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد