گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
دسامبر 3, 2013 کد خبر : 22766 خبر ها

رضا مسرور :

بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی نیازمند توجه دولت است

بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی نیازمند توجه دولت است

گیلانیان : مدیرعامل منطقه آزاد انزلی گفت: بندر کاسپین نقش بندر شهیدرجایی را ایفا می‌کند و تکمیل آن نیازمند توجه دولت است.

رضا مسرور با اشاره به معافیت مالیاتی در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: نخستین مزیت این منطقه معافیت مالیاتی است که در گذشته این امر در منطقه حاکم نبود.

وی با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی دارای ۳ هزار و ۲۰۰ هکتار وسعت است، تصریح کرد: در شش منطقه آزاد کشور معافیت مالیاتی حاکم است.

*معافیت مالیاتی در منطقه آزاد انزلی

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی درباره شرایط استفاده از معافیت‌های مالیاتی گفت: تمام فعالان اقتصادی در منطقه آزاد انزلی به شرط پر کردن اظهارنامه مالیاتی و فعالیت در محدوده منطقه آزاد انزلی از پرداخت مالیات معاف هستند.

وی با بیان اینکه نگرش ما به سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد است، افزود: فرآیند این امر باید به گونه‌ای طراحی شود که سرمایه‌گذار دچار مشکل نشود و احترام به سرمایه‌گذار باید در عمل باشد.

مسرور سرمایه‌گذاری را هزینه‌فرصت بسیار مهمی دانست و یادآور شد: باید به هزینه‌فرصت در انزلی توجه شود.

*ضرورت بازنگری طرح جامع انزلی

وی طرح جامع انزلی را نیاز به بازنگری خواند و متذکر شد: انزلی با وجود اینکه منطقه کوچکی است اما مشکلات بزرگی دارد.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی الکترونیکی کردن فعالیت‌های منطقه آزاد انزلی را از اهداف مهم خواند و خاطرنشان کرد: در حوزه فناوری بهتر می‌شود کار و از ایده‌های فناوری استفاده کرد.

*شهرک صنعتی حسن‌رود جزو منطقه آزاد انزلی است

وی شهرک صنعتی حسن‌رود را جزو منطقه آزاد انزلی نامید و تصریح کرد: نقش حاکمیت سازمان منطقه آزاد انزلی باید در شهرک صنعتی حسن‌رود حاکم شود و از معافیت منطقه نیز استفاده کند.

مسرور با بیان اینکه ۲ میلیون نفر در محدوده منطقه آزاد انزلی زندگی می‌کنند، متذکر شد: بحث کالای مسافر باید به گونه‌ای تعریف شود که ضربه به محصولات نزند و مشکلی در منطقه و تولیدکنندگان داخلی و بازرگانان ایجاد نشود.

وی درباره ساخت بندر کاسپین خاطرنشان کرد: بندر کاسپین باید پیش از این ساخته می‌شد.

* بندر کاسپین نیازمند حمایت دولت 

این مسئول اظهار کرد: بندر کاسپین نقش بندر شهیدرجایی را ایفا می‌کند و امکان پهلوگیری کشتی‌هایی حتی با ظرفیت ۶۰ هزار تنی را دارد.

مسرور تکمیل و آماده‌سازی بندر کاسپین را نیازمند توجه دولت دانست و یادآور شد: موج‌شکن‌های بندر کاسپین اکنون بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی کارکرد بندر کاسپین را ملی خواند و خاطرنشان کرد: این بندر در کریدور شمال‌‌ ـ جنوب موجب تقویت جایگاه ایران در این مسیر می‌شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی