گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ Thursday, 1 December , 2022
دسامبر 12, 2019 کد خبر : 76311 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل کمیته امداد گیلان :

بهره‌مندی بیش از ۴۰۰۰ مددجوی گیلانی از بیمه تأمین اجتماعی

بهره‌مندی بیش از ۴۰۰۰ مددجوی گیلانی از بیمه تأمین اجتماعی

گیلانیان : مدیرکل کمیته امداد گیلان الام کرد که از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان حق بیمه برای چهار هزار و ۹۹۳ نفراز مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است.

عباس اهرابی با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان یکی از اهداف مهم این نهاد است، اظهار کرد: برای رسیدن به این مهم و خروجی پایدار و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین مددجویان، پرداخت حق بیمه اجتماعی مددجویان با مشارکت آن‌ها و کمیته امداد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بیمه‌شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های اجتماعی مانند بازنشستگی، فوت، ازکارافتادگی و درمان استفاده کنند، تصریح کرد: خدمت بیمه تأمین اجتماعی شامل بیمه مشمولین طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بیمه زنان سرپرست خانوار شهری در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه مددجویان از طریق صندوق بیمه روستاییان و عشایراست.

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان بهره‌مند شدن مددجویان از خدمات بیمه تأمین اجتماعی را گام بلندی برای توانمندی و خوداتکایی آن‌ها دانست و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان حق بیمه برای چهار هزار و ۹۹۳ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد گیلان به سازمان تأمین اجتماعی استان پرداخت‌شده است.

اهرابی همچنین اعلام کرد که بر اساس توافق انجام‌شده با سازمان تأمین اجتماعی، با پرداخت حداقل ۱۰ سال حق بیمه و شرایط سنی ۵۵ سال برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت می‌توانند از مزایایی مستمری بازنشستگی بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۲۰ هزار خانوار در گیلان تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: از این تعداد برای ۱۰۰ هزار خانوار مستمری ماهیانه واریز می‌شود و ۲۰ هزار نفر هم از خدمات تک یا چند خدمتی کمیته امداد به‌جز مستمری برخوردار هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی