گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آگوست 28, 2014 کد خبر : 29297 خبر ها

بهره برداری از ۹۰۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در منطقه آزاد انزلی

بهره برداری از ۹۰۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی در منطقه آزاد انزلی

گیلانیان : در پنجمین روز از هفته دولت ۹۰۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی با حضور استاندار گیلان در منطقه ازاد انزلی به بهره برداری رسید.

با حضور دکتر نجفی ۱۱پروژه عمرانی سازمان منطقه آزاد انزلی وبخش خصوصی با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال در این منطقه آغاز شد.

برج شماره D مجتمع مسکونی طاووس که با سرمایه گذاری بخش خصوصی با هزینه ۷۰ میلیارد تومان ، پست GIS برق ۶۳.۲۰ کیلوولت و خط دو مداره برق منطقه آزاد انزلی با هزینه ۱۳۱ میلیارد ریال، تأسیسات و شبکه توزیع آب محدوده فازصنعت، تجارت و گردشگری منطقه، امکانات جدید درمجموعه خدماتی-رفاهی-گردشگری طرح ساحلی این منطقه، سیستم های کاداستر و یکپارچه شهرسازی، زمین فوتبال ساحلی مجهز در طرح ساحلی منطقه، طرحهای توسعه و نگهداری فضای سبز و تکمیل محوطه سازی فاز تجارت منطقه آزاد انزلی، تکمیل سیستم روشنایی بلوار شهید فاتحی بهمراه چندین پروژه عمران روستایی طرح هایی بودند که امروز به بهره برداری رسیدند.

همچنین به مناسبت هفته دولت ساخت سالن نمایشگاه ها- همایش منطقه آزاد انزلی و طرح ساحلی و سایت شنای منطقه نیز آغاز شد.

سالن نمایشگاه ها و همایش منطقه آزاد انزلی در زمینی به مساحت ۶ هزار مترمربع و با برآورد هزینه ۷۵ میلیارد ریال و طرح ساحلی این منطقه نیز در ساحل روستای جفرود در زمینی به مساحت ۶۲۸۰ متر مربع به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال، در طول دو سال احداث می شود.

دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان در مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی این منطقه با تصریح براینکه باگامهای بلندی که در دولت تدبیر و امید در این منطقه رخ داده،شاهد اتفاقات برجسته و روند مثتبی در منطقه آزاد انزلی هستیم، افزود:افتتاح این تعداد پروژه و آغاز عملیات اجرایی چندین طرح عمرانی دیگر در این منطقه، بیانگر روند مثبتی است که طی ده ماه اخیر در این منطقه طی شده است.

وی با قدردانی از سرمایه گذارانی که علی رغم کمبودهای دوران گذشته در منطقه آزاد انزلی حضور داشتند اضافه کرد: از فعالین اقتصادی موجود حمایت خواهیم نمود تا زمینه جذب سرمایه گذاران جدید فرآهم شود، چراکه یکی از راهکارهای خروج از رکود اقتصادی کشور افزایش حضور سرمایه گذار است

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری تاکید کرد : ابراز رضایت ایشان از دولت به عنوان دولت آرامش مایه مباهات ما است و اگر بخواهیم این مسیر را ادامه دهیم باید همچنان در راستای منویات معظم له تلاش کنیم .

دکتر نجفی همچنین با اشاره به آمار کشوری یادآور شد : در مرداد ماه امسال به نسبت سال گذشته تورم از ۴۰ درصد به ۲۲٫۵ درصد رسیده است و امید می رود تا پایان سال به ۲۰ درصد یا کمتر از آن برسد .

وی با اشاره به توانمندی گیلان در عرصه های مختلف تصریح کرد : قرار داشتن در حاشیه دریای خزر و همجواری با کشورهای CIS ، داشتن ساحل طولانی ، وجود نیروی انسانی مستعد و توانمند ، فرهنگ و تمدن ریشه دار از جمله مزیت های ارزشمند این استان بشمار می رود که باید بهره گیری از این ظرفیت و توانمندی ها در جهت توسعه و شکوفایی استان تلاش کنیم .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی