گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
سپتامبر 19, 2012 کد خبر : 12609 خبر ها

استاندار گیلان در بازدید از شهر صنعتی رشت خبر داد :

بهره برداری از ۴۵ طرح بزرگ صنعتی در گیلان تا پایان سال

بهره برداری از ۴۵ طرح بزرگ صنعتی در گیلان تا پایان سال

گیلانیان : کیهان هاشم نیا شامگاه امروز در بازدید از طرح های بزرگ صنعتی شهر صنعتی رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۲۰۰طرح صنعتی در گیلان در دست ساخت است ، گفت : برای این طرح ها بیش از ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است وتا کنون شاهد چنین جهش بزرگ صنعتی در گیلان نبوده ایم.

وی افزود : از این میزان، ۴۵ طرح صنعتی تا پایان سال افتتاح خواهند شد و پس از بهره برداری از آنها تاثیر بسزایی را درافزایش تولیدات صنعتی کشور شاهد خواهیم بود.

وی با بیان این مطلب که عملا در استان می بینیم، ایده ها به پدیده تبدیل می شوند،ادامه داد: با وجود سرمایه گذاران توانمند واحدها ی صنعتی در گیلان، تقسیم مشکلات جای ضرب مشکلات را در بخش صنعت استان گرفته است ودیدن اعتماد به نفس و آرامش در سرمایه گذاران جوان برایم لذت بخش بود.

هاشم نیا خاطر نشان کرد:در استان در مجموع ۴هزار پروژه نیمه تمام وجود دارد که حتی به تاخیر افتادن یک روز برای افتتاح آن ضرر به سرمایه مملکت است.

وی از فرمانداران و روسای ادارات خواست،تمام همت خود را برای اتمام و تکمیل زیر ساختها به کار گیرند ومنافع سرمایه گذار که منافع جامعه را در پی دارد، را تامین کنند.

در ادامه این بازدید ،علی منتظری رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان، اظهار کرد:یکی ازالویت های کاری ما حفظ شرایط موجود واحدهای فعال و بزرگ استان است و برنامه داریم ظرفیت تولید آنها را تا ۵۰درصد افزیش دهیم.

وی خاطر نشان کرد:طرح های فولادی ،سیمان،چوب ، صنایع غذایی و صنایع کانی در استان جایگاه خوبی دارند و از طرح های جدید در استان نیزاستقبال می کنیم.

منتظری اظهار کرد:برای اتمام ۴۰طرح صنعتی بزرگ ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلالت نیاز داریم تا سال آینده به بهره برداری برسند این در حالیست که با اختصاص تسهیلات ۲۵۰ میلیارد تومان دیگر ۳۰۰ طرح متوسط و کوچک نیز آماده بهره بردای خواهند شد.

وی با اشاره به برگزاری همایش ملی سرمایه گذاری خارجی در استان با بیان این مطلب که اغلب این سرمایه گذاریها در بخش صنعت و معدن است،تصریح کرد:جذب سرمایه گذاران ایرانیان خارج از کشور از الویت های برنامه های جذب سرمایه گذاری خارجی در گیلان است.

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی