گیلانیان
یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ Sunday, 5 April , 2020
آگوست 22, 2019 کد خبر : 74619 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

بهره برداری از ۶۲ طرح گازرسانی در گیلان

بهره برداری از ۶۲ طرح گازرسانی در گیلان

گیلانیان : مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان گفت: در هفته دولت امسال طرح گازرسانی به ۲۸ روستای صعب العبور و کوهستانی و ۳۴ واحد صنعتی با هزینه ای بالغ بر ۱۱۷ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

حسین اکبر با اشاره به افتتاح طرح گازرسانی به ۲۸ روستا در هفته دولت امسال، اظهار کرد: با بهره مندی این روستاها از نعمت گاز طبیعی مجموع روستاهای برخوردار از گاز در استان به ۲۰۱۵ می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه این روستاها با جمعیتی بالغ بر ۱۳۵۰ خانوار در شهرستان های رودبار، سیاهکل، تالش، ماسال، فومن، لنگرود و رودسر قرار دارند، افزود: برای گازرسانی به این روستاها بیش از ۹۶ میلیارد ریال هزینه شده و با این افتتاح درصد بهره مندی خانوارهای روستایی استان به ۹۵ درصد خواهد رسید.

وی از اجرای ۱۰۲ کیلومتر عملیات شبکه گذاری برای گازرسانی به این روستاها خبر داد و بیان کرد: با اجرای این میزان شبکه گذاری مجموع طول شبکه گاز در استان به بیش از ۲۰ هزار ۶۰۰ کیلومتر افزایش یافته است.

اکبر ادامه داد: گازرسانی به بیش از ۲ هزار روستا کاری بسیار عظیم است که با همکاری همه سازمان ها و ادارات دولتی در استان به ثمر نشسته است و این موفقیت بزرگ زمانی نمود بیشتری می یابد که بدانیم در طول فعالیت دولت های یازده و دوازدهم بیش از ۸۲۰ روستا در استان گازدار شده و درصد بهره مندی گاز روستایی گیلان در مدت ۶ سال از ۶۵ درصد به ۹۵ درصد افزایش یافته است.

وی همچنین از گازرسانی به ۳۴ واحد صنعتی در سطح استان خبر داد و گفت: برای گازرسانی به این صنایع بیش از ۲۱ میلیارد ریال هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: شهرستان های رشت، انزلی و صومعه سرا هر کدام با ۴ واحد صنعتی، بیشترین سهم را از گازرسانی های هفته دولت امسال دارا هستند و با افتتاح این طرح ها، مجموع مشترکین صنعتی گاز در استان به ۵ هزار و ۴۰۵ مشترک افزایش می یابد.

اکبر، اظهار امیدواری کرد: تا با رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی توسط مشترکین گیلانی، زمینه استفاده هر چه بیشتر از گاز برای مشترکین در حوزه صنعت فراهم شده و سبب رونق تولید ملی و آبادانی کشور شود.

وی از برنامه ریزی این شرکت برای گازرسانی به ۹۷ روستای صعب العبور و کوهستانی دیگر در آینده خبر داد و گفت: با افتتاح این روستاها درصد بهره مندی روستایی گیلان به بالای ۹۷ درصد افزایش می یابد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تحویل سال در کنار بیماران کرونایی