گیلانیان
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ Monday, 26 October , 2020
آگوست 27, 2017 کد خبر : 61884 خبر ها

بهره مندی ۱۱۰ هزار خانوار روستایی از گاز

بهره مندی ۱۱۰ هزار خانوار روستایی از گاز

گیلانیان : مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت:بهره مندی ۱۱۰ هزار خانوار روستایی از گاز ماحصل اجرای فاز اول پروژه بند «ق» در گیلان بوده است.

مهندس ظهیری اظهار کرد:اقدام مدبرانه استاندار گیلان در تشکیل کارگروه گازرسانی و همدلی و همیاری همه ادارات استان سبب تسهیل روند گازرسانی در استان شده است .

وی ادامه داد:بنا بر برنامه ریزی وزارت نفت مقرر شد با اجرای پروژه بند «ق» ۷۰ هزار خانوار روستایی گیلان از نعمت گاز برخوردار شوند که هم اکنون با همان میزان بودجه،بالغ بر ۱۱۰ هزار خانوار روستایی،۴۰ درصد بیشتر از میزان مقرر شده از نعمت گاز برخوردار شدند.

وی اظهار کرد:هم اینک پروژه گازرسانی به ۸۰ روستای کوهستانی استان آغاز شده است و بر اساس برنامه ریزی‌های بعمل آمده تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس ظهیری عنوان کرد: هم اکنون درصد بهره‌مندی خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز ۹۵ درصد است و با توجه به محدودیت ۶ میلیون تومان هزینه گازرسانی برای هر خانوار،امیدواریم امکان بهره مندی خانوارهای روستایی استان را به ۹۸ درصد افزایش دهیم .

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به گسترش گازرسانی در استان از افزایش دو برابری تیم های نشت‌یابی در استان برای تامین امنیت خطوط گاز در استان خبر داد و گفت: افزایش سطح ایمنی گاز تنها با اقدامات شرکت گاز میسر نخواهد شد و رعایت بیشتر و مستمر نکات ایمنی توسط مشترکین را می طلبد.

وی ادامه داد: در همین راستا و در جهت نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در تمام اقشار جامعه، شرکت گاز استان گیلان طرحی را با عنوان سفیران انرژی در تمام نقاط استان به اجرا در آورده است و در این طرح با آموزش نکات مهم در خصوص مصرف درست گاز به مردم و مسؤولین در جهت تحقق این هدف مهم گام بر میدارد.

ظهیری اضافه کرد:این شرکت در کنار گسترش کمی گاز در استان، گسترش کیفی را نیز سرلوحه کار خویش قرار داده است.

 وی در این راستا از راه اندازی پروژه های تولید صورتحساب آنلاین گاز و پرداخت تلفنی صورتحساب با همکاری شرکت مخابرات استان خبر داد و گفت: هم اکنون این پروژه ها بصورت آزمایشی در دو شهر رشت و انزلی اجرا شده و بر اساس برنامه ریزی‌های بعمل آمده به زودی در تمام شهرهای استان اجرایی خواهد شد و با اجرای این طرح دیگر نیازی به حضور مشترکین در پای خودپرداز ها و بانک ها نخواهد بود .

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به اینکه در جهت اجرایی شدن پروژه های بند «ق» در استان بیش از ۸۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است گفت: هم اکنون ۹۹٫۹۶ درصد خانوارهای شهری و ۹۵ درصد خانوارهای روستایی از نعمت گاز بهره مند می باشند و استان گیلان به لحاظ و تأمین انرژی پاک، استان سبز محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

افزایش ۵۶ درصدی حمل و نقل کالا از بنادر گیلان

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان :

افزایش ۵۶ درصدی حمل و نقل کالا از بنادر گیلان