گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
فوریه 27, 2014 کد خبر : 25150 خبر ها

بهزیستی با کمک خیران می تواند به اهداف خود دست یابد

بهزیستی با کمک خیران می تواند به اهداف خود دست یابد

گیلانیان : قائم مقام توانمند سازی و مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: بهزیستی با کمک خیران می تواند به اهداف خود دست یابد.

حسین بدخشان پیش از ظهر پنجشنبه در هفتمین همایش تجلیل از خیرین گیلانی که با عنوان بزرگداشت ” محمد جعفر چینی چیان ” یکی از خیرین گیلانی در سالن اجتماعات مصلی امام خمینی (ره) رشت برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری چنین همایش هایی در نوع خود برای ترویج فرهنگ خیرخواهی بی نظیر است.

وی افزود: ایران با توجه به شرایط خاصی که دارد از نظر وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی آسیب پذیر است.

قائم مقام توانمند سازی و مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: حوادث ناشی از تصادفات، وقوع حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و غیره همچنین بیماری های مادرزادی و خاص موجب بوجود آمدن حجم قابل توجهی از معلولان در کشور می شود.

وی با بیان اینکه با وجود تمهیدات سالانه ۲۰ هزار کشته و میزان پنج برابر مصدوم و معلول در کشور داریم، اذعان داشت: اعتیاد نیز یکی از مشکلات جامعه است که در کنار موارد مزبور موجب ایجاد معلولیت ها، زنان سرپرست خانوار و ایتام می شود و در این زمینه حجم کاری زیادی را بر دوش بهزیستی می گذارد.

بدخشان تصریح کرد: با وجود اینکه در سال های اخیر دولت ها به دنبال افزایش بودجه سازمان بهزیستی هستند اما بهزیستی تنها با بودجه های دولتی نمی تواند به اهداف خود دست یابد و این بودجه ها پایان دهنده برنامه های بهزیستی نیست.

وی تاکید کرد: خیران می توانند در برنامه های بهزیستی در زمینه های مختلف بخصوص توانمند سازی اقشار تحت پوشش این مجموعه را یاری کنند.

قائم مقام توانمند سازی و مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: بهزیستی برنامه هایی دارد که اگر بخواهد با بودجه دولتی جلو برود اجرای برنامه ها یا سال ها به طول می انجامد یا اینکه اصلا اجرا نمی شود و این سازمان با کمک و یاری خیران است که می تواند به اهداف خود دست یابد.

مسکونی برای زنان سرپرست خانوار و معلولان کشور

وی با بیان اینکه در دو یا سه سال اخیر ۴۰ هزار واحد مسکونی برای زنان سرپرست خانوار و معلولان کشور آماده و به آنها تحویل داده شده است، بیان داشت: در ساخت این منازل از تسهیلات کم بهره و کمک بهزیستی استفاده شده است اما بخش عمده آن از سوی خیران صورت گرفته است.

بدخشان گفت: هم اکنون ۳۰ هزار منزل مسکونی در حال ساخت نیز طی ماه های آتی به اقشار تحت پوشش بهزیستی تحویل داده می شود.

وی متذکر شد: تمامی کارهای بزرگ، برنامه ها و اهداف سازمان بهزیستی کشور با حضور و یاری خیران صورت می گیرد.

در این همایش که با عنوان بزرگداشت و نکوداشت مرحوم ” محمد جعفر چینی چیان مقدم ” یکی از خیران گیلانی برگزار شد ۱۳ نفر از خیران استان مورد تقدیر قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی