گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 27, 2016 کد خبر : 47241 خبر ها

خرج که از کیسه ی مهمان رود :

بودجه کلان برای اداره ای که توان برگزاری یک مراسم را ندارد !؟

بودجه کلان برای اداره ای که توان برگزاری یک مراسم را ندارد !؟

گیلانیان : در خبرها آمده بود قرار است برای روابط عمومی شهرداری بودجه ای به اختلاف قول بین ۷ تا ۳ و نیم میلیارد تومان در نظر گرفته شود .

انتشار این خبر واکنش ه و سوالی را در پی داشت که مهمترینش سوال سایت خزر آنلاین در اخبار مورخه ۲۴ اسفند ۹۴ بود که پرسید : “این بودجه قرار است کجا هزینه شود”؟!

بدون شک وجود این قبیل سوال ها برای اداره ای که در انجام برخی از مهمات توانایی چندانی ندارد از بدیهیات است و لازم است متولیان امر در اختصاص امکانات به این موارد توجه داشته باشند .

بعنوان مثال توجه به این مهم که روابط عمومی شهرداری رشت که در انجام امور فرهنگی تبلیغی خود دو سازمان موازی همکار به نام های : مدیریت فرهنگی و سازمان فرهنگی ورزشی در شهرداری دارد و بدون تردید هر یک از این سازمان ها نیز متقاضی بودجه کلانی خواهند بود آیا اختصاص بودجه کلان خروجی لازم و ایده آل را خواهد داشت ؟

با توجه به اینکه اولویت کاری روابط عمومی آموزش و تبلیغات رسانه ای اعم از شنیداری و نوشتاری و مجازی و … است باید دید این اداره موفقیتی در این زمینه در کارنامه خود دارد یا خیر ؟

حتما زعمای قوم شهرداری رشت توجه دارند که در یکی ، دو سال گذشته این اداره با عدم وصول کل بودجه مصوب خود مواجه بوده بنابراین اولا: اهداف تعیین شده برای هزینه کرد باید شایستگی این هزینه کلان را داشته باشد ؛ ثانیا : خود روابط عمومی بعنوان مجری طرح باید توان انجام این حجم از کارها را داشته باشد .

ممکن است گفته شود این مهم ربطی به ما ندارد و ما تنها موظف به پرداخت انواع عوارض کمر شکن به شهرداری خودکفا و خود گردان مردمی هستیم و حق سوال اضافی ولو در مقام رسانه را نداریم !؟ در غیر اینصورت به سایت های همسو و منتقد متهم می شویم و مستحق دریافت حرف های رکیک و دون شأن ریزه خوارانی بی هویت خواهیم شد !

اما از آنجاییکه شهرداری شهرهای بزرگ تنها اداره ای است تنها اداره ای است که از جیب شهروندانش ارتزاق می کند حال چه به زعم برخی ها سازگار باشد یا نباشد باید این مطلب را عنوان کرد که : وقتی روابط عمومی شهرداری رشت در سال گذشته نتوانست مراسم بزرگداشت روز خبرنگار را که در محل مجتمع خاتم الانبیاء (ص) که خود بانی آن بود اداره نماید چگونه شایسته اختصاص بودجه آنچنانی از جیب شهروندان است ؟!

بدون شک برخی از اعضای شورا بویژه خود شهردار رشت که جزء حاضرین و سخنرانان آن مراسم بودند گواهی می دهند که چگونه کنترل جلسه از دست برگزار کنندگانش خارج شد تا جایی که حتی نتوانستند هدیه ای که برای خبرنگاران اختصاص داده بودند به درستی تقسیم نمایند و معلوم نشد چگونه آنهمه هدایای اختصاصی به یغما رفت و جمع کثیری از خبرنگاران بلا تکلیف ماندند و دست اندرکاران از سر استیصال به وعده وعید متوسل شدند و حتی با دریافت اعتبار مجدد باز نتوانستند به وعده خود وفا نمایند و با توجه به در پیش بودن روز خبرنگار سال ۹۵ هنوز هدیه جا مانده برخی از خبرنگاران تحویل نشد !

با علم به اینکه شأن و تلاش خبرنگاران اجل این هدیه ناچیز است ولی سخن اینجاست : وقتی اداره ای نمی تواند یک مراسم کوچک و خودخوانده را اداره نماید ، بودجه هفت میلیارد تومانی یا بیشتر و کمتر را چگونه و کجا می خواهد هزینه نماید ؟

نکند این قبیل بودجه ها برای (کد) به (کد) کردن اعتبارات در پایان سال برای پرداخت پاداش و عیدی های آنچنانی از جمله بیش از ۱۹ میلیون تومانی برای مسئول این اداره است !؟

خدا عاقبت ما را ختم بخیر کند که باید این هزینه ها را تامین نماییم ! حق با سعدی علیه الرحمه است که گفت :

“خرج که از کیسه ی مهمان رود            حاتم طائی شدن آسان بود”    

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد