گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
جولای 31, 2014 کد خبر : 28675 خبر ها

بوستان مفاخر رشت به بهره برداری رسید.

بوستان مفاخر رشت به بهره برداری رسید.

گیلانیان : سومین بوستان بزرگ شهر رشت با حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ، استاندار گیلان ، فرماندار شهرستان رشت ، ریاست و اعضای شورای اسلامی ، شهردار رشت و جمعی از مسئولین استان و حضور گسترده شهروندان شهر رشت همزمان با عید سعید فطر افتتاح شد.

در ابتدای مراسم دکتر جمشیدی رییس شورای اسلامی شهر رشت ضمن تبریک عید سعید فطر به تمامی مسلمانان و ابراز همدردی با مردم مسلمان غزه گفت : امیدواریم با عملکردمان بتوانیم موجبات سربلندی تمامی مسلمانان بویژه مردم شهر رشت را فراهم نماییم.

وی در ادامه از همراهی  استاندار گیلان ، معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری گیلان ، نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل منابع طبیعی و همچنین حمایت های اعضای شورای اسلامی و تلاش های شبانه روزی شهردار رشت و مجموعه خدوم شهرداری قدردانی کرد و افزود : خبرهای خوش دیگری نیز در راه است و آنگونه که در بودجه مصوب ۹۳ پیش بینی شده بالغ بر ۸۰ پروژه در دست اجرا می باشد.

وی تصریح کرد : اگر به استانداردهای فضای سبز مراجعه کنیم می بینیم که می بایست به ازای هر نفر ۱۰ متر مربع فضای سبز داشته باشیم و این در حالی است که مجموع فضای سبز پارک و بوستان های شهر رشت کمتر از ۱۵۰ متر مربع است و هنوز ۷۵% با نقطه استاندار فاصله داریم اما با اجرای پروژه های بزرگ نظیر بوستان ۴۵۰ هکتاری لاکان در سال ۹۴ شاهد خواهیم بود که به عدد استاندار نزدیک خواهیم شد.

وی در ادامه گفت : امیدواریم بتوانیم با حمایت های تمامی خادمین در ماه های آتی بوستان ۳/۵ هکتاری در شهرک امام علی گلسار رشت نیز که عملیات اجرایی آن آغاز گردیده ، به بهره برداری برسانیم.

دکتر جمشیدی رییس شورای اسلامی شهر رشت در ادامه به یکی از بندهای مصوب چهل و ششمین اجلاس روسای شوراهای کلانشهرها اشاره نمودو گفت : بهره مندی از پتانسیل نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از جمله آن می باشد که در حال حاضر بحث آلودگی رودخانه های رشت و لندفیل سراوان ، بدون حمایت این عزیزان به سرانجام نخواهد رسید و در این راستا خواستار کمک هستیم.

وی به علت نامگذاری بوستان ۷/۵ هکتاری چماسرا به عنوان بوستان مفاخر اشاره نمود و گفت : از آنجاییکه در سال ۹۴  همایش تجلیل از مشاهیر و مفاخر استان با هدف فعال سازی و استفاده مفید از پتانسیل های تمامی مفاخر و مشاهیر کل جهان و آنانیکه نام رشت را بالا برده اند برگزار می گردد ، به افتخار آن عزیزان این بوستان به نام مفاخر نامگذاری گردیده و با نامگذاری قطعات مختلف این پارک نظیر شهدا- علما- هنرمندان- بزرگان – مشاهیر که قطعاً از سرمایه های ملی محسوب می شوند خواهیم توانست فضای مطلوبی در این بوستان ایجاد نماییم.

در ادامه محمد ابراهیم خلیلی شهردار رشت گفت : قطعاً هر کاری که در این شهر انجام می دهیم جزو وظایف مان می باشد ، آماده سازی این پارک نیز ظرف مدت سه ماه صورت پذیرفت و امیدواریم این هدیه کوچک در این روز بزرگ از مجموعه شورا و شهرداری برای شما شهروندان یک عیدی قابل قبولی محسوب گردد.

در ادامه استاندار گیلان نیز پشتیبانی و حضور مردم را بهترین مشوق عنوان نمود و گفت : این عمل شما شهروندان تکالیف ما را سنگین تر می کند .

دکتر نجفی افزود : یکی از کار های خوبی که به همت شهردار رشت و تمامی شهرداران مناطق و مجموعه شهرداری آغاز گردیده جمع آوری آب های سطحی می باشد که به صورت سه فاز در نظر گرفته شده است .

وی در ادامه اجرای بوستان ۴۵۰ هکتاری لاکا ن و  لایروبی رودخانه ها را جز تصمیمات جدی بر شمرد و گفت : ما رشت را به عنوان پیشانی استان می دانیم و هر کاری که بتوانیم در این شهر انجام می دهیم.

استاندار گیلان افزود ” برای پسماند در گیلان و جمع آوری زباله تلاش های ویژه ای در حال انجام است اما این ممهم بدون مشارکت و همراهی شهروندان بازخورد مطلوبی نخواهد داشت ، بلکه مردم ما موظف به رعایت حقوق شهروندی هستند.

ایشان همچنین بحث سالم سازی سواحل دریا ، حل مشکل تصادفات شهر صنعتی رشت را نیز از دیگر برنامه ها عنوان نمودند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی