گیلانیان
پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ Thursday, 2 December , 2021
اکتبر 16, 2021 کد خبر : 82432 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان :

بومی گزینی و کارآمدی معیار توأمان انتخاب استاندار در گیلان باشد

بومی گزینی و کارآمدی معیار توأمان انتخاب استاندار در گیلان باشد

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان توانمندی، ساده‌زیستی و کارآمدی را از شاخص‌های انتصاب استاندار جدید در گیلان دانست و گفت: بومی بودن استاندار باید در اولویت باشد اما نباید این شاخص فدای کارآمدی شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد صفری ملک میان بابیان اینکه با تغییر دولت تغییر در سیاست‌ها، متداول است، اظهار کرد: انتصاب استاندار برای گیلان باید هم‌تراز با انقلاب و در شأن مردم استان باشد.

وی با اشاره به برخی از ویژگی‌های استاندار انقلابی و کارا در گیلان، گفت: استاندار در دولت کنونی باید توانمند، ساده‌زیست، شفاف، دغدغه مند، کارآمد در تجربه و ترجیحاً بومی باشد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت بابیان اینکه ما همیشه بر گزینه بومی بودن استاندار تأکیدداریم، افزود: بومی بودن استاندار باید در اولویت باشد اما نباید این شاخص فدای کارآمدی شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی کارآمدی را از الزامات بسیار مهم در تعیین استانداران دانست و گفت: باید از افرادی که نهایت پتانسیل و کارآمدی را دارند بهره گرفت تا از استعداد و ظرفیت‌های استان به‌ویژه در نیروی انسانی و منابع طبیعی به نحو احسن استفاده شود.

صفری بابیان اینکه تعیین استانداری کارآمد و جهادی می‌تواند گیلان را در کشور شاخص کند، افزود: خوشبختانه استان گیلان از ظرفیت‌های بسیار متنوع و غنی برخوردار است و لازم است استانداری برای ما انتخاب شود که بتواند نهایت استفاده از منابع موجود در استان را داشته باشد.

نائب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس با تأکید بر اینکه مهم‌ترین راهبرد اولویت‌دار استاندار جدید در گیلان باید ورود جدی به مباحث اقتصادی باشد، تصریح کرد: در حال حاضر شهرک‌های صنعتی استان و منطقه بزرگ سفیدرود غالباً تعطیل و بلااستفاده هستند که باید فعال شوند و علاوه بر آن جذب اعتبارات ملی از منابع مختلف باید از رویکردهای عملیاتی استاندار جدید در گیلان باشد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه نادیده گرفته شدن منابع، بزرگ‌ترین غفلت استانداران در گیلان بوده، افزود: در حوزه اقتصاد دریا، کشاورزی، منابع طبیعی و بسیاری از حوزه‌ها غفلت‌هایی صورت گرفته درحالی‌که این استان با توجه به دو گمرک بزرگ آستارا و انزلی می‌تواند در حوزه صادرات جز استان‌های پیشگام در اقتصاد تبدیل شود.

صفری مهم‌ترین مطالبه مردم گیلان از استاندار آینده را تلاش مضاعف و جهادی در امور استان دانست و گفت: توجه اساسی به زیرساخت‌های اقتصادی و عدم استقبال از زد و بندهای گروه‌های سیاسی از مهم‌ترین اولویت‌های مردم استان است و مردم می‌خواهند تا استاندار تمام وقت و تلاش خود را صرف بنیان‌های اقتصادی کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سردار جنگل، همزمان با استبداد داخلی و استعمار خارجی مبارزه کرد / نهضت میرزا کوچک، ریشه های عمیق اعتقادی دارد

استاندار در جلسه هماهنگی برگزاری سالروز شهادت میرزا کوچک و شهدای روحانی گیلان اظهار داشت؛

سردار جنگل، همزمان با استبداد داخلی و استعمار خارجی مبارزه کرد / نهضت میرزا کوچک، ریشه های عمیق اعتقادی دارد

سهم گیلان از طرح نهضت ملی مسکن ۲۸ هزار واحد است

در جلسه شورای مسکن گیلان مطرح شد؛

سهم گیلان از طرح نهضت ملی مسکن ۲۸ هزار واحد است