گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
سپتامبر 15, 2012 کد خبر : 12488 خبر ها

انقلاب اسلامي باعث بيداري اسلامي شده و :

بیداری اسلامی به کابوس غرب تبدیل شده است

بیداری اسلامی به کابوس غرب تبدیل شده است

اختصاصی گیلانیان : بیداری دنیای اسلام که امروز برای دشمنان ما به یک کابوس تبدیل شده است نمونه ای از فرهنگ و انقلاب اسلامی است که اگر انقلاب اسلامی به وجود نمی آمد این فرهنگ را به دنیا عرضه نمی کرد و این بیداری اسلامی به وجود نمی آمد.

آیت الله قربانی ، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با بیان این مطلب در جلسه فرهنگ عمومی با شرکت استاندار و متولیان فرهنگی استان در بیت تشکیل شده بود با محکوم کردن انتشار فیلم موهن علیه پیامبر اعظم (ص) افزود :اینگونه اقدامات شرم آور و ننگین نشان دهنده آن است که کارد به استخوان غربی ها رسیده است و احساس خطر می کنند و تصور می کنند عنقریب کاخ های شیشه ای آنان منفجر خواهد شد .

وی با اشاره به رفتاردوگانه غربی ها در مورد آزادی بیان گفت : دولت آمریکا از یک سو به بهانه حمایت از آزادی بیان در برابر توهین به پیامبران بزرگ الهی سکوت می کند و از سوی دیگر در برابر عقاید گروه ۱۲۰ نفره داودیه که در آمریکا تشکیل شده بود و در انتظار ظهور حضر عیسی بودند تاب تحمل نمی آورد و تمام این افراد را قتل عام می کند .

وی افزود : اگر می خواهید در همه حال و همه جا از آزادی بیان حمایت کنید ایرادی ندارد اما وقتی در جائی که به پیامبران بزرگ الهی و فرهنگ مقدس کشورها را مورد اهانت قرار می دهند دولت وظیفه دارد با آنها مقابله کند کما اینکه در بعضی از کشورهای اروپائی هم مقابله می کنند ؛ چطور در یک جا این کشور می گوید آزادی بیان است و سکوت می کند ولی در برابر گروه داودیه آنان را قلع و قمع می کند و به آنان آزادی بیان نمی دهد .

آیت الله قربانی در ادامه با بیان اینکه اعتقادات مسلمانان جهان از مساجد تقویت و ریشه دارد می شود ، گفت : همه باید در جهت تقویت مساجد بکوشیم زیرا ما از طریق همین مساجد ده ها مجتهدین صاحب فتوی در گیلان داشتیم ؛ مرحوم حاج شیخ رفیع خورکامی ، هم‌مباحثه مرحوم آیت الله مشکینی صاحب حاشیه بر کفایه ؛ مرحوم لیچائی که کفایه آخوند را در هزار بیت به شعر عربی شرح کرده ؛ آیت الله بحرالعلوم که می گفتند خروس جنگی درس مرحوم آیت الله نائینی بوده ، همین آیت الله لاکانی که در مسجد خواهر امام نماز می‌خواند ، نه در بقعه ! یعنی مسجد جایگاه ویژه آیت الله لاکانی بوده و ما باید این مسجد را حفظ کنیم .

امام جمعه رشت با بیان اینکه مساجد برای تقویت فعالیت هایشان نیازمند به روحانیان و امامان جماعت متبحر دارند ، گفت : پشتوانه سازی برای مساجد بسیار مهم است و به عنوان مثال هم اکنون در گیلان در حال ساخت حوزه ی بزرگ امیرالمومنین هستیم که ظرفیت آموزش ۲ هزار طلبه را خواهد داشت و این همه طلاب نیاز به ۵۰ استاد دارد که در مجموع می توانند بنیاد فرهنگی استان را تقویت کنند .

وی افزود : باید همه ارگان هائی که کار فرهنگی می کنند از موازی کاری بپرهیزند و با همدلی و اتحاد در ترویج فرهنگ قرآنی و ولایتمداری و مسجدی تلاش نمایند .

وی در پایان همچنین در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت : باید فرهنگ استفاده از تولید ملی تقویت شود و برای جلب مردم به سمت و سو باید اول از تولید داخلی حمایت جدی بعمل آورد تا تولیدات با کیفیت داشته باشیم و در صورت کمبود از واردات به حد نیاز اقدام به واردات نماییم و از گرایش مردم به غرب و غرب زدگی جلوگیری نماییم .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی