گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
اکتبر 2, 2012 کد خبر : 12906 خبر ها

به گزارش روابط عمومي ستاد نظارت گمركات استان گيلان :

بیش از ۳۳۶ هزار تن کالا از گمرکات گیلان ترانزیت شد

بیش از ۳۳۶ هزار تن کالا از گمرکات گیلان ترانزیت شد

اختصاصی گیلانیان : ناظر گمرکات گیلان و مدیر کل گمرک انزلی از ترانزیت ۳۳۶ هزار ۳۰۰ تن کالا به ارزش ۴۱۰ میلیون دلار خبر داد .

به گزارش روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان گیلان عمده کالای ترانزیتی گمرکات استان را آهن، مفتول کلاف، تخته و بنزین از کشورهای روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان به گمرک انزلی، آستارا و انزلی وارد و از گمرکات مرزی باشماق و دوغارون به عراق و افغانستان ترانزیت شده که این مقدار از نظر وزنی ۲۰ درصد و به لحاظ ارزش ۴۱ درصد رشد داشته است .

این گزارش دلیل افزایش ترانزیت خارجی را استفاده از سیستم های مکانیزه به ویژه آسیکودای جهانی که در رویه ترانزیت از خدمات الکترونیکی محسوب و باعث افزایش سرعت مبادله اسناد بین گمرک مبدأ و مقصد می شود اعلام می نماید .

در این گزارش آمده است : گمرکات گیلان با صادرات ۴۵۰ هزار تن کالای غیر نفتی مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار درآمد ارزی از این محل کسب نموده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۲۹ درصد افزایش داشته است.

این گزارش حاکیست : در شش ماه نخست امسال ۲۵ میلیون دلار کالا با وزن ۱۰ هزار تن به صورت صادرات چمدانی از گمرکات استان به خارج از کشور ارسال شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارز ۶۷ درصد و به لحاظ وزن ۵۲ درصد افزایش داشته است و درآمد گمرکات گیلان در نیمه نخست سال ۹۱ را ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعلام نموده است .

 

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد