گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
فوریه 9, 2013 کد خبر : 17169 دسته‌بندی نشده

برای نیل به اخلاق سیاسی و اجتماعی :

بیاییم به انقلاب دیگر بیندیشیم!‏

بیاییم به انقلاب دیگر بیندیشیم!‏

اختصاصی گیلانیان : سی و چهارمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران را درحالی پشت سر می گذاریم که در این سال ها شاهد تحولات بسیاری در عرصه های داخلی و بین المللی بوده ایم .

یکی از موضوعات مهم و اتفاقاتی که در پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد آن در عرصه بین المللی بودیم تغییر جغرافیای سیاسی جهان پس از فروپاشی بلوک شرق و همچنین شکل گیری نظام های جدید سیاسی در جهان و تحولات خاورمیانه بوده است.

آن روزگاران که محمد رضا شاه پهلوی به اتکای همپیمانی با آمریکا و با تجهیز شدن به نیروی نظامی مدرن سودای امپراطوری بزرگ را بویژه در حاکمیت خاورمیانه در سر می پروراند در سوی دیگری از سرزمین او اتفاقات دیگری رقم می خورد که نشان از قدرتی دیگر داشت و بواسطه بیداری اسلامی و انسانی بوقوع می پیوست که مردی با جمع کردن مردمان کوچه و خیابان در زیر عبایش نوید روزهای بهتر در کنار هم بودن را بواسطه حس انساندوستی و تکریم انسانی و اخلاق دین مداری ترویج می کرد و او همان کرد که توانست نقشه راه جدیدی برای دهه های پایانی قرن تدارک ببیند و از آن روز به بعد دنیا در مسیر دیگری افتاد.

اگر چه نقشه راه جدید ایران اسلامی برای بیداری مردم جهان بویژه جهان اسلام و گرد آوردن همه آنان در زیر چتر امت واحده با ترفندهای استکباری بسیاری روبرو شد که برافروختن جنگ بین دوملت مسلمان تا توهین ها به بزرگان دینی و برآشفته کردن ساکنان جهان با برانگیختگی حس اسلام هراسی و شیعه ترسی و ترویج خشونت به نام اسلام و ایجاد جنگ های زرگری و تروریسم سازی نمونه هایی از آن بود که همه این نشیب و فرازهای بسیار را پشت سر نهاد؛ اما امروز در میدانی قرار گرفته است که تنها راه رستگاری و رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی و دست یابی به آنها نیازمند نگاهی هوشمندانه تر و مدیریتی حساب شده تر است تا از این منظر راهی که سعادت مردم ایران و جهان اسلام و توسعه اسلام اصیل در گرو آن است سهل تر طی شود.

امروز در شرایط خاص سیاسی و ترسیم خط جغرافیایی جدید به ویژه در حوزه خاورمیانه با اهداف تجزیه طلبانه دست های آلوده استکباری، شاهد تحولاتی هستیم که نقطه پرکار و میدان اصلی آن جمهوری اسلامی ایران است که بازیگری این بازیگر سی و چهار ساله در قدرت نمایی حاکمیت جهان هر چند که مورد پذیرش طراحان نظم نوین جهان نیست اما نقش این بازیگر بر کسی پوشیده نبوده و برجستگی این نقش غیر قابل انکار است که این نشان از جایگاه سیاسی، ایدئولوژیکی و استراتژیکی ایران در تحولات امروز جهان دارد.

این موفقیت ها هرچند که اقتداری بالفعل برای ایران به شمار می رود اما چالش ها و تحرکات رفتاری ضد و نقیض دولتمردان کنونی می تواند این نقش برجسته را کمرنگ جلوه دهد که نمونه بارز آن جدال روسای دولت و مجلس در چند روز گذشته بود که بدون توجه به چالش های اجتماعی و سیاسی آن دست به بازی خطرناک اعتماد سوزی در افکار عمومی زدند.

در چنین شرایطی که شاهد خالی شدن میدان اخلاق از صحنه سیاسی و اجتماعی و دوری جستن از آرمان های انقلاب اسلامی هستیم باید در فکر چاره اندیشی جدی بود و آن انقلابی دیگر است که می بایست در حوزه اخلاق در کشور اتفاق بیافتد.

ما امروز در شرایط سخت مدیریتی و فاصله گرفتن از اخلاق، نیازمند انقلاب اخلاقی در جامعه هستیم که نخستین جلوه های این انقلاب باید در مدیران اجرایی و سیاستمداران کشور ایجاد شود و این انقلاب ضرورتی انکارناپذیر است.

اخبار مرتبط

نظرات

  • آقاجون، برو دنبال پول پارو کردن خودت باش. تو رو چه به یه انقلاب دیگه. نکنه تو هم می خوای در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنی که رو آوردی به این حرفا که اصلن اعتقادی بهش نداری. انقلاب به دلسوزی دروغی مثل تو نیاز نداره. واقعن پررویی هم چیز خوبیه که شما زیادیش رو داری. نکنه گیلانیان هم داره با مطرح کردن اینجور اشخاص فرصت طلب، دنبال یه چیزایی میگرده!. گیلانیان عزیز بپا سرت کلاه نره و اعتباری که تا حالا به دست آوردی رو به راحتی از دس ندی. از ما گفتن بود.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی