گیلانیان
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 30 November , 2022
ژوئن 1, 2012 کد خبر : 9412 خبر ها

حضرت آيت الله قرباني :

بیداری اسلامی متأثر از اندیشه های تابناک امام خمینی است

بیداری اسلامی متأثر از اندیشه های تابناک امام خمینی است

اختصاصی گیلانیان – نماز جمعه این هفته رشت به امامت حضرت آیت الله قربانی ، نماینده مقام معظم رهبری در گیلان و امام جمعه رشت برگزار شد .

وی در خطبه اول با تسلیت سالگرد ارتحال ملکوتی امام راهل و تبریک میلات مولود کعبه گفت : خداوند این نعمت را به دذنیای اسلام عنایت کرده تا در سایه رهنمود های قولی و عملی آن بزرگوار بتواند خود را به کمال برساند .

وی افزود : در میان تمام موجو دات عالم انسان است کعه می تواند خود را به جائی برساند که همه استعداد های مادی و معنوی خود را بروز دهد و مظهر و مظهر حق تعالی باشد و کارهائی بکند بکند که از نظر دیگران ساخته و ساده نیست .

خطیب جمعه رشت با اشاره به زندگی حضرت علی (ع) و کمال ابعاد این شخصیت بی مثال اسلام در بیان وجوه مشترک زندگی حضرت امام خمینی (ره) را با حضرت علی (ع) و نپذیرفتن نظر شورا در باب خلافت به طریق شیخین و خانه نشین شده ۱۲ ساله امام متقین گفت : به امام گفته شد شاه که خواهان ملاقات با شما است اگر موافقت مگنید این دیدار می تواند فرجی برای شما و طلاب باشد ولی امام نپذیرفتند و عاقبت ۱۵ سال در تبعید به سر بردند .

وی با اشاره به حکومت حضرت علی و منشور مملکتداری وی که برای همیشه تاریخ الگو و قابلیت اجرائی در کشورداری را دارد گفت : امام هم با اتکای به اعتقادات راسخ دینی حکومتی بر اساس ولایت فقیه ایجاد کرد که امروز عامل بیداری دنیای اسلام شده است .

وی با اشاره به معصوم نبودن امام خمینی (ره) و به دلیل پیرو راستین خدا و پیغمبر و ادمه بدونش به عنوان الگویی برای جهان اسلام است ، افزود: ساده زیستی، دینداری و خداترسی از ویژگی های بارز امام راحل بود و در هیچ شرایطی عبادت و بندگی نماز شب را حتی در میان هواپیما ترک نمی کرد.

امام جمعه رشت گفت : این کارهای خدائی امام است که امروز در سالگرد بنیانگذار نظام کاروان‌های پیاده و سواره فراوانی به سوی مرقد امام راحل در حرکت هستند و کاروان‌های پیاده و سواره گیلان نیز در این حرکت حضور دارند .

خطیب جمعه رشت همچنین با اشاره به عزاداری های باشکوه مردم ایران در ایام ارتحال امام خمینی خاطرنشان کرد: تجمع میلیونی عاشقان ولایت از سراسر کشور به سوی مرقد امام راحل، نشان از عشق به معمار کبیر انقلاب و ولایت است .

حضرت آیت الله قربانی به تحولات اخیر سوریه اشاره کرد و افزود : توطئه دیگری از سوی استکبار و صهیونیست‌ها آغاز شده تا پایگاه مقاومت را در سوریه برچینند و اسرائیل را از بن بست نجات دهد از این رو جنایت عظیمی در این کشور رخ داده و شمار کثیری از مردم سوریه به طرز فجیعی کشته شده اند و گناه این کار وحشیانه را به گردن دولت مرکزی انداخته‌اند که این خود یکی دیگر از از ادعا های دروغیی و آشکار استکبار و صهیونیست‌هاست .

آیت الله قربانی سپس به به آغاز به کار مجلس نهم اشاره کرد و از نمایندگان خواست : علیرغم گذشت سی و اند سال از عمر با برکت انقلاب هنوز خلأهای قانونی در کشور وجود دارد باید سعی کنید در این موارد قوانین مورد نیاز کشور را وضع نمایید و اولویت ها را در جهت قانون رعایت کنند.

وی خطاب به نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی که باید در درجه اول کشوری و استانی و آنگاه منطقه‌ای فکر کنند افزود : باید قدردان آرای ملت باشید و برای رفع مشکلات آنان در راستای ایجاد اشتغال و کاهش تورم ، افزایش تولید و حمایت از تولید ملی و جلوگیری از واردات بی رویه و غیر ضروری کالاهائی که در کشور تولید می شود نهایت سعی و تلاش خود را به کار گیرند.

خطیب جمعه شهر رشت همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت حضرت علی (ع) و نامگذاری این روز به عنوان روز پدر بیان کرد: این روز، فرصتی برای قدردانی از پدران است. به ویژه پدرانی که به آسایشگاه سالمندان سپرده شده اند دیدار کنید و به پاس قدردانی از زحمات آنان به عیادت آنها بروید و از آنان دلجویی نمایید .

وی به فرا رسیدن مراسم معنوی اعتکاف اشاره کرد و گفت: برخلاف تبلیغات دشمنان استقبال مردم از مراسم معنوی اعتکاف در حال افزایش است و تاکنون در گیلان ۸۰ هزار نفر برای مراسم اعتکاف ثبت نام کرده‌اند و امکان افزایش این تعداد نیز وجود دارد .

نماینده اول گیلان در خبرگان رهبری با اشاره به وضع ویژه مردم کشور و گیلان در تعظیم شعائر دینی از ویژه برنامه‌های این ایام که به مناسبت رحلت امام خمینی (ره) و حضرت آیت‌الله احسان‌بخش ، نماینده فقید ولی فقیه در گیلان در ۱۳ و ۱۴ خرداد جاری در مصلای رشت با سخنرانی آیت‌الله مقتدایی مدیر حوزه‌های علمیه کشوربرگزار می شود خبر داد و از مردم همیشه در صحنه گیلان به سبب بزرگداشت شعائر عظیم اسلامی تشکر کرد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد