گیلانیان
پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ Thursday, 21 October , 2021
ژانویه 17, 2014 کد خبر : 23832 خبر ها مذهبی

خطیب نماز جمعه رشت:

بیداری و بصیرت مردم ایران اسلامی مصادره‌شدنی نیست

بیداری و بصیرت مردم ایران اسلامی مصادره‌شدنی نیست

گیلانیان : امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دشمن همواره به دنبال تحت‌الشعاع قرار دادن بیداری اسلامی در کشورهای منطقه است، گفت: بیداری و بصیرت مردم ایران اسلامی مصادره‌شدنی نیست.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رشت با اشاره به اینکه هفته وحدت با محوریت قرار دادن مشترکات و سیره پیامبر اکرم(ص) محقق می‌شود، تصریح کرد: هفته وحدت موجب کنارگذاشتن اختلافات مذهبی و قدرتمند شدن مسلمانان می‌شود.

وی با اشاره به عمل مقتدرانه وزیر امور خارجه کشورمان در سفر به لبنان، تاکید کرد: ظریف در این سفر بر سر مزار شهید مغنیه حاضر و به مقام رفیع آن شهید ادای احترام کرد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان عماد مغنیه را قهرمان دفاع از وطن و اسلام نامید و گفت: این اقدام ظریف باید تقدیر شده و مورد تجلیل رسانه‌ها و مسئولین قرار گیرد.

آیت‌الله قربانی با اشاره به مصادره انقلاب‌های مصر و تونس توسط دشمنان، خاطرنشان کرد: بیداری رهبری، بصیرت مردم و تبعیت از ولایت فقیه موجب ماندگاری انقلاب اسلامی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دشمن همواره به دنبال تحت‌الشعاع قرار دادن بیداری اسلامی در کشورهای منطقه است، گفت: بیداری و بصیرت مردم ایران اسلامی مصادره‌شدنی نیست.

امام جمعه رشت به ضرورت هوشیاری مسئولین در مذاکرات هسته‌ای اشاره و بیان کرد: غربی‌ها اگر شیطنت نکنند تحریم‌ها شکسته می‌شود و وضعیت اقتصادی مردم بهبود می‌یابد.

آیت‌الله قربانی به سالروز شهادت نواب صفوی و یارانش اشاره کرد و گفت: نواب صفوی نخستین فردی بود که با روشنگری در عموم جامعه، جرقه انقلاب اسلامی را زد.

وی با بیان اینکه باید شخصیت و سیره شهید نواب صفوی را به خوبی در جامعه ترویج شود، تصریح کرد: نواب صفوی توانست روح انقلابی را بین علما و مردم ایران اسلامی گسترش دهد.

خطیب نماز جمعه رشت با بیان اینکه نخستین کتاب حکومت اسلامی را در کشور شهید نواب صفوی نوشت، تاکید کرد: زندگی شهید نواب صفوی مملو از مبارزات انقلابی برای اسلام ناب محمدی(ص) است.

آیت‌الله قربانی در ادامه به مرگ شارون، نخست وزیر ملعون رژیم صهیونیستی اشاره و خاطرنشان کرد: شارون، بسیاری از زنان، مردان و کودکان بی‌گناه فلسطینی را به شهادت رساند و لقب قصاب را دریافت کرد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان اذعان کرد: ابراز تسلیت برخی کشورها به رژیم صهیونیستی برای مرگ شارون، عملی خجالت‌آور و ذلیلانه است./منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

پیشرفت فیزیکی ۶۴ درصدی پست ۲۳۰ کیلوولت غرب رشت

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان :

پیشرفت فیزیکی ۶۴ درصدی پست ۲۳۰ کیلوولت غرب رشت