گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
مارس 9, 2014 کد خبر : 25475 خبر ها

بیش از هزار واحد اقامتی گیلان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

بیش از هزار واحد اقامتی گیلان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

گیلانیان : مهندس رضاعلیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در خصوص اقدامات تسهیل کننده سفرهای نوروزی، اظهار کرد: ستاد اجرایی هماهنگی سفرهای نوروزی به ریاست استاندار گیلان کارخود را آغاز کرده است.

وی از آمادگی دستگاه های اجرایی استان در آماده سازی و پذیرایی از مسافران نوروزی خبرداد و گفت: همه دستگاه‎های اجرایی برنامه‎های نوروزی خود را تعریف کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی براساس وظایف ذاتی خود وظیفه نظارت بر اماکن تفریحی و گردشگری را دارد.

وی اعلام کرد: یک هزار و ۱۳۳ واحد اقامتی با دارا بودن ۶ هزار اتاق و ۱۷ هزار و ۷۷۰ تخت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

علیزاده یادآور شد: همایشی با مشارکت فرمانداری رشت با حضور دهیاران و بخشداران برگزار شده تا ناشناخته های گیلان به مهمانان نوروزی معرفی شود.

راه اندازی ۶۰ ایستگاه صنایع دستی در ایام نوروز در گیلان

وی از راه اندازی ۶۰ ایستگاه صنایع دستی به مناسبت تعطیلات نوروز در گیلان خبرداد و گفت: نمایشگاه‌های صنایع دستی به اقتصادی شدن سفرهای نوروزی در گیلان کمک می‌کند.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری گیلان اضافه کرد: در ایام تعطیلات سال نو ۶۰ ایستگاه معرفی گیلان با توزیع ۵۰۰ هزار نوع اقلام تبلیغاتی در نقاط مختلف گیلان مستقر میشوند.

وی با اشاره به اقدامات میراث فرهنگی گیلان برای زیباسازی تصویر استان در اذهان گردشگران، اظهار کرد: اقدامات مشترکی با محیط زیست و هلال احمر داریم تا فضای خوبی برای مسافران فراهم کنیم.

مهندس علیزاده تصریح کرد: باید در تعطیلات نوروز زمینه‎های اقتصادی گردشگری به شکلی متمایز باشد تا اقتصاد، معیشت و اشتغال گیلان نیز از برکت آن بهره مند شود./ منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی