گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
فوریه 3, 2013 کد خبر : 16921 خبر ها

مدیر عامل آب منطقه ای گیلان گفت :

بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبارات آب منطقه ای گیلان ابلاغ شد

بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبارات آب منطقه ای گیلان ابلاغ شد

گیلانیان : تا پایان امسال به دلیل اجرای طرح های بزرگ و جذب اعتبارات بیشتر، این رقم افزایش خواهد یافت و سعی می شود از ردیف های اعتبارات متمرکز کشوری نیز در اجرای طرح های عمرانی گیلان استفاده شود.

سیف الله آقا بیگی مدیر عامل آب منطقه ای گیلان با بیان این مطلب گفت : برای اجرای طرح های عمرانی در دست اجرای استان، این شرکت فروش اوراق مشارکتی به ارزش یک هزار و ۵۰میلیارد ریال را نیز در دستور کار خود دارد.

وی تصریح کرد: غیر از اعتبارات فاینانس خارجی، مبلغ ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار از فاینانس داخلی یکی از طرح های آب منطقه ای گیلان قطعی شده است.

آقابیگی با اشاره به اینکه تامین منابع متعدد مالی برای اجرای طرح های مهم عمرانی گیلان پیگیری می شود، گفت: تا پایان سال جاری ، ۴۰طرح بزرگ و ۳۵۰طرح کوچک در این استان اجرایی می شود.

وی سد آب شرب شهربیجار را از جمله طرح های در حال اجرای استان گیلان با ۸۸درصد پیشرفت فیزیکی به عنوان طرح مهر ماندگار ذکر کرد و افزود: این طرح اثرگذار تا پایان دولت دهم، وارد چرخه بهره برداری خواهد شد.

آقابیگی به عملیات اجرایی سد شفارود اشاره و خاطرنشان کرد: درحالی که کارهای اجرایی سدشفارود درحال انجام است ،کلیه قراردادهای خارجی این سد برای فاینانس بسته شده و گشایش اعتبار (ال.سی) آن در حال انجام می باشد.

وی یکی دیگر از طرح های مهم استان گیلان را طرح شبکه زهکشی سفیدرود ذکر کرد و گفت: این طرح با پیشرفت ۷۰درصد درحال انجام است که شبکه آبیاری برای ۱۴ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی تحت پوشش آن تاکنون به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان افزود: طرح شبکه زهکشی سد شفارود نیز برای پوشش دوهزارهکتار اراضی با ۸۵درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و شبکه زهکشی سدپلرود رودسر نیز با پوشش یک هزارهکتار به تصویب رسیده که با اختصاص اعتبار مالی در دولت خدمتگزار تکمیل می شود.

وی با بیان اینکه هفت خاستگاه مناسب برای احداث سدهای مخزنی از یکصد خاستگاه در غرب گیلان مشخص شده، گفت: بر اساس مصوبات سفر دوم هیات دولت به گیلان، ۱۱سدلاستیکی برای استان تعریف شده که تاکنون چهار سد لاستیکی ردیف اجرایی گرفته و پیمانکار هفت سد درشهرستان های لنگرود، رشت، آستانه اشرفیه و لاهیجان تعیین شده است.

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی