گیلانیان
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ Wednesday, 3 June , 2020
جولای 11, 2019 کد خبر : 73977 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان :

بیش از ۴۵ هزار نسخه الکترونیکی در گیلان صادر شده است

بیش از ۴۵ هزار نسخه الکترونیکی در گیلان صادر شده است

گیلانیان : شهدی نژاد با اشاره به تشکیل پرونده الکترونیکی برای بیماران گیلانی گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۴۵ هزار نسخه الکترونیکی در استان صادر شده است.

«محمدحسین شهدی نژاد» امروز(چهارشنبه، ۱۹ تیر) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به تشکیل پرونده الکترونیکی برای بیماران اشاره کرد و گفت: این پرونده‌های الکترونیکی برای بیماران چهار گروه دیابتی، فشارخون، بیماری‌های قلبی و عروقی و اعصاب و روان تشکیل می‌شود.

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان با بیان اینکه تمامی اطلاعات مربوط به بیمار در پرونده الکترونیک درج و قابل دسترس پزشک است افزود: ساماندهی مراجعه بیماران مزمن مشمول طرح به مراکز درمانی، کنترل بهتر و تعامل بیشتر بین بیماران با همکاران پزشک، امکان نسخه‌نویسی الکترونیکی برای پرونده‌های مزمن و ایجاد بانک اطلاعاتی از بیماران مزمن که امکان برنامه‌ریزی‌های آتی را فراهم کند از مزایای این طرح است.

وی با بیان اینکه ماهانه به‌طور میانگین حدود سه هزار بیمار توسط پزشکان متخصص در مراکز ملکی تخصصی تأمین اجتماعی استان ویزیت می‌شوند تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون بالغ بر ۷۰ هزار پرونده بیماران مزمن به‌صورت الکترونیکی در مراکز ملکی تامین اجتماعی استان تشکیل شده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان با اشاره به طرح استقرار نسخه‌های الکترونیک در مراکز درمانی طرف قرارداد گفت: از سال گذشته تاکنون بیش از ۹۰۰ نفر در این طرح ثبت‌نام کرده‌ و بیش از ۴۵ هزار نسخه الکترونیکی صادر شده است.

شهدی نژاد در ادامه با اشاره به فعالیت ۱۳ مرکز درمانی تامین اجتماعی در گیلان اظهارداشت: این مراکز امن‌ترین پناهگاه بیمه‌شدگان برای دریافت خدمات درمانی رایگان است.

وی از اجرای طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال خبر داد و اعلام کرد: با اجرای این طرح فضاهای عمومی و اختصاصی بیمارستان حتی بالاتر از بیمارستان‌های خصوصی درجه یک شده است.

شهدی نژاد در ادامه با بیان اینکه ۴۱۷ هزار نفر بیمه شده اصلی تحت پوشش تأمین اجتماعی استان هستند به تشریح عملکرد این معاونت در سال گذشته اشاره و عنوان داشت: طی سال گذشته بالغ بر یک میلیون و ۳۹۵ هزار نفر به پزشکان عمومی، بیش از ۳۶۵ هزار نفر به پزشکان متخصص و بیش از ۱۲۷ هزار نفر به دندانپزشکان مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی استان گیلان مراجعه کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

گام عملی جهش تولید با تصویب لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی برداشته شد

رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان :

گام عملی جهش تولید با تصویب لایحه توسعه منطقه آزاد انزلی برداشته شد

سیاست دولت نه حفظ موجود بلکه بهبود شرایط است

رئیس سازمان برنامه و بودجه :

سیاست دولت نه حفظ موجود بلکه بهبود شرایط است

روند تخریب‌های ناشی از بحران‌های طبیعی با برنامه‌محوری مدیریت شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان :

روند تخریب‌های ناشی از بحران‌های طبیعی با برنامه‌محوری مدیریت شود