گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
آوریل 16, 2014 کد خبر : 26395 خبر ها

بیش از ۱۵۰ کیلوگرم خاویار در بندرکیاشهر استحصال شد

بیش از ۱۵۰ کیلوگرم خاویار در بندرکیاشهر استحصال شد

گیلانیان : رییس اداره شیلات آستانه اشرفیه گفت: در فصل صید امسال بیش از ۱۵۰ کیلوگرم خاویار توسط صیادان بندرکیاشهر این شهرستان استحصال شد.

ˈحمیدرضا سلیمانیˈ ارزش اقتصادی این میزان خاویار استحصال شده را بیش از ۷۵ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی یادآور شد: خاویار استحصال شده در بندرکیاشهر نیز به منظور تولید بچه ماهیان خاویاری و بازسازی ذخائر رودخانه ای به مراکز تکثیر گیلان فرستاده شد.

وی اضافه کرد: همچنین امسال یکهزار و ۵۰ کیلوگرم گوشت ماهیان خاویاری به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون ریال توسط صیادان بندرکیاشهر صید شد.

سلیمانی در ادامه با بیان اینکه فصل صید در بندرکیاشهر از بیستم مهرماه سال گذشته آغاز و تا بیست و سوم فروردین ادامه داشت، افزود: در فصل صید امسال یکهزار و ۶۶ تن از انواع ماهیان استخوانی توسط صیادان بندرکیاشهر صید شد.

وی ادامه داد: از این میزان ماهیان استخوانی صید شده ۹۵۰ تن ماهی سفید، ۱۰۴ تن کفال، یک تن کپور و مابقی نیز انواع ماهیان استخوانی بوده است.

رییس اداره شیلات آستانه اشرفیه با بیان اینکه صید ماهیان استخوانی در ۳۷ کیلومتر از سواحل تحت پوشش بندرکیاشهر انجام گرفته یادآور شد: صید ماهیان استخوانی امسال در مقایسه با سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است.

سلیمانی همچنین در خصوص صید ماهیان استخوانی در بندرکیاشهر نیز گفت: هم اکنون این طرح در دو کیلومتر از حریم رودخانه سفیدرود بخش بندرکیاشهر توسط صیادان مورد تائید شیلات شهرستان در حال اجرا می باشد.

وی تصریح کرد: تاکنون نیز بیش از ۲۵ هزار قطعه ماهی مولد نیز در بندرکیاشهر صید و به مراکز تکثیر و پرورش ماهیان گیلان فرستاده شده است.

وی گفت: بچه ماهی های تکثیر شده توسط این ماهیان مولد در نهایت جهت حفظ و احیاء ذخائر رودخانه ای و دریائی رها سازی خواهند شد.

وی پیش بینی کرد؛ امسال ۱۰۰ میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه سفیدرود این شهرستان آستانه اشرفیه رها سازی شود.

هم اکنون تعداد ۹۹۳ صیاد در ۱۱ شرکت تعاونی پره صیادی بندرکیاشهر مشغول فعالیت هستند.

بندرکیاشهر از توابع آستانه اشرفیه در شرق مرکز گیلان قرار دارد./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی