شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ Saturday, 23 June , 2018
مرداد ۸, ۱۳۹۶ کد خبر : 61282 خبر ها گفت و گو

بیش از ۲ میلیون بچه ماهی در رودخانه زرجوب رشت تلف شدند

بیش از ۲ میلیون بچه ماهی در رودخانه زرجوب رشت تلف شدند

گیلانیان : مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست گیلان از تلف شدن بیش از دو میلیون بچه ماهی در رودخانه زرجوب رشت خبر داد و گفت: طبق قانون با مسببان آلودگی زیست‌محیطی زرجوب رشت برخورد می‌شود.

قربانعلی محمدپور امشب در تشریح آخرین جزئیات از تلف شدن بچه ماهی‌ها در رودخانه قدیمی زرجوب رشت اظهار کرد: چند روز گذشته گزارشی به دست ما رسید که تعداد زیادی بچه ماهی در رودخانه زرجوب تلف‌شده که طبق وظایف سازمانی از رئیس اداره رشت و همکاران یگان حفاظت و پایش خواستیم تا موضوع را موردبررسی قرار دهند.

وی بابیان اینکه در بررسی‌های اولیه مشاهده‌شده که تعداد انبوهی از بچه ماهی‌ها تلف‌شده‌اند، افزود: گزارش کارشناسی محیطی زیستی حاکی از تلف شدن بیش از دو میلیون بچه ماهی در رودخانه زرجوب طی سه روز گذشته است.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست گیلان گفت: نمونه ماهی‌های تلف‌شده به آزمایشگاه دامپزشکی ارسال و منتظر هستیم تا علت تلف شدن بچه ماهی‌ها به ما اعلام شود.

محمدپور بابیان اینکه گزارش‌های اولیه به مراجع قضایی گزارش‌شده، خاطرنشان کرد: کارشناسی‌های میدانی از رودخانه زرجوب و واکاوی‌های علت تلف شدن ماهی‌ها صورت گرفته و به مراجع قضایی نیز اعلام‌شده است.

وی به برخورد جدی محیط‌زیست با متخلفان و آلوده‌کنندگان زیست‌محیطی تأکید کرد و گفت: فرایند آزمایشگاهی بر روی ماهی‌ها زمان‌بر است و منتظریم تا جواب نهایی علت تلف شدن به ما اعلام شود و یقیناً برحسب وظایف قانونی با مسببان امر برخورد قانونی خواهد شد.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست گیلان مطرح کرد: ممکن است علت مرگ بچه ماهی‌ها ناشی از استرس آلودگی آب در رودخانه باشد و یا کمبود اکسیژن در پی آلودگی و ورود مواد شیمیایی به رودخانه باشد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش