گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز یکشنبه,۲۸ام آبان ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی شنبه,۲۷ام آبان ۱۳۹۶

بیش از ۲ میلیون بچه ماهی در رودخانه زرجوب رشت تلف شدند

گیلانیان : مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست گیلان از تلف شدن بیش از دو میلیون بچه ماهی در رودخانه زرجوب رشت خبر داد و گفت: طبق قانون با مسببان آلودگی زیست‌محیطی زرجوب رشت برخورد می‌شود.

قربانعلی محمدپور امشب در تشریح آخرین جزئیات از تلف شدن بچه ماهی‌ها در رودخانه قدیمی زرجوب رشت اظهار کرد: چند روز گذشته گزارشی به دست ما رسید که تعداد زیادی بچه ماهی در رودخانه زرجوب تلف‌شده که طبق وظایف سازمانی از رئیس اداره رشت و همکاران یگان حفاظت و پایش خواستیم تا موضوع را موردبررسی قرار دهند.

وی بابیان اینکه در بررسی‌های اولیه مشاهده‌شده که تعداد انبوهی از بچه ماهی‌ها تلف‌شده‌اند، افزود: گزارش کارشناسی محیطی زیستی حاکی از تلف شدن بیش از دو میلیون بچه ماهی در رودخانه زرجوب طی سه روز گذشته است.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست گیلان گفت: نمونه ماهی‌های تلف‌شده به آزمایشگاه دامپزشکی ارسال و منتظر هستیم تا علت تلف شدن بچه ماهی‌ها به ما اعلام شود.

محمدپور بابیان اینکه گزارش‌های اولیه به مراجع قضایی گزارش‌شده، خاطرنشان کرد: کارشناسی‌های میدانی از رودخانه زرجوب و واکاوی‌های علت تلف شدن ماهی‌ها صورت گرفته و به مراجع قضایی نیز اعلام‌شده است.

وی به برخورد جدی محیط‌زیست با متخلفان و آلوده‌کنندگان زیست‌محیطی تأکید کرد و گفت: فرایند آزمایشگاهی بر روی ماهی‌ها زمان‌بر است و منتظریم تا جواب نهایی علت تلف شدن به ما اعلام شود و یقیناً برحسب وظایف قانونی با مسببان امر برخورد قانونی خواهد شد.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست گیلان مطرح کرد: ممکن است علت مرگ بچه ماهی‌ها ناشی از استرس آلودگی آب در رودخانه باشد و یا کمبود اکسیژن در پی آلودگی و ورود مواد شیمیایی به رودخانه باشد.


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار