گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
فوریه 7, 2016 کد خبر : 45666 خبر ها

بیش از ۲۷۳ هزار نفر در گیلان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت قرار گرفتند

بیش از ۲۷۳ هزار نفر در گیلان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت قرار گرفتند

گیلانیان : مدیرکل بیمه سلامت گیلان گفت: ۲۷۳ هزار و ۳۷۳ نفر در استان، تحت پوشش بیمه همگانی سلامت قرار گرفتند.

علی اکبری روز یکشنبه به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در رشت افزود: ۸۰ درصد این بیمه شدگان گروه سنی زیر ۴۰ سال و ۷۵ درصد متاهل هستند.

وی یادآور شد: طرح پوشش بیمه همگانی سلامت در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت و سیاست های سلامت محوری دولت تدبیر و امید مبنی بر پوشش بیمه پایه همگانی و اجباری آحاد مردم در اول اردیبهشت سال ۹۳ در سراسر کشور به اجرا درآمد.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان به دیگر آمار افراد تحت پوشش بیمه سلامت در گیلان اشاره و بیان کرد: بر اساس آخرین آمار، یک میلیون و ۶۱۷ هزار و ۷۲۰ نفر در گیلان تحت پوشش قرار دارند.

وی طرح تحول نظام سلامت را از دیگر اقدامات ارزشمند و دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید نام برد و خاطرنشان کرد: این طرح نیز از نیمه اردیبهشت ماه سال ۹۳ در کشور به اجرا درآمد.

وی اظهار داشت: حفاظت مالی از مردم در مقابل هزینه های درمان، بهبود عدالت در دسترسی به خدمات درمانی ، ارتقاء کیفیت خدمات درمانی و مراکز ارایه خدمات از اهداف اجرای طرح تحول نظام سلامت است.

وی با تشریح اجرای طرح پزشک خانواده در گیلان بیان کرد: در این طرح سازمان بیمه سلامت به عنوان کارفرما و خریدار خدمات سلامت و معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان کارفرما و ارائه دهنده خدمت مطابق تفاهم نامه ای که سالانه به امضاء طرفین می رسد، به روستائیان خدمات ارائه می دهند.

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان تعداد پزشکان خانواده مستقر در روستاها را ۳۵۲ و آمار ماماها را ۲۲۳ نفر عنوان کرد و یادآور شد: در زمان حاضر ۴۰ شهر به صورت کامل تحت پوشش این طرح هستند.

وی تشکیل جلسات فصلی کمیته همگانی استانی ، بازدید از مراکز بهداشتی درمانی توسط مدیرکل بیمه سلامت، کارشناسان، نشست با پزشکان و ماماهای خانواده در همان مرکز و آموزش کلیه پزشکان خانواده استان ، کارشناسان ناظر مقیم بیمارستان در ارتباط با پزشک خانواده را از جمله اقدامات برای اجرای طرح پزشک خانواده عنوان کرد.

وی همچنین به نگاه ویژه دولت به بیماران خاص اشاره و خاطرنشان کرد: در زمان حاضر، یکصد و ۶۴ بیمار هموفیلی، ۸۷۷ تالاسمی، یک هزار و ۴۸ دیالیزی و پیوند کلیه و ۷۶۳ بیمار ام اس تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد